Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:405712
 
Author:
Evaluation:
Published: 23.11.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Nozīmīgākie biogrāfiskie pētījumi, to analīze    4
  Publiski pieejamie dati par biogrāfiskajiem pētījumiem    15
  Secinājumi    18
  Izmantotā literatūra un avoti    19
Extract

Secinājumi
Izziņas paņēmienu, kurā izmantoti dzīves stāsti, mutvārdu vēstures un citi personālie dokumenti, sauc par biogrāfisko metodi. Tiek lietoti arī apzīmējumi „dzīves stāstu metode” un „mutvārdu vēstures metode”.
Arī Latvijā ir radītas atsevišķas dzīves stāstu kolekcijas, piemēram, LZA Etnisko autobiogrāfiju arhīvs un LKF Cilvēkarhīvs kļūst par dažādu nozaru speciālistu kopīgas izpētes objektu
Latvijā mērķtiecīga dzīvesstāstu vākšana sākās 80. gadu nogalē. Pašlaik izveidotas jau vairākas kolekcijas (arhīvi), trīs no tām iesaistītas zinātniskā izpētē LKF Cilvēkarhīvs uzsāka darbību 1988. gadā un šobrīd tā kolekcijā ir vairāki simti vienību: dzīves stāsti, dienasgrāmatas, ģimenes hronikas un ieskaņoti atmiņu stāstījumi. 1992. gadā LZA filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku grupa sāka darbu pie nacionālās mutvārdu vēstures projekta. Trešā lielā kolekcija ir Filozofijas un socioloģijas institūtā apkopotais un pētītais Latvijas Etnisko autobiogrāfiju arhīvs.
Zinātniskā organizācija, kas pētī dzīvesstāstus ir:
Nacionālās mutvārdu vēstures projekts (NMV) Latvijas universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā (LU FSI)
NMV kolekcijā šobrīd atrodas tuvu pie 3000 dzīvesstāsta interviju, kā arī daži desmiti rakstītu autobiogrāfisku atmiņu stāstu. Apjomīgais dzīvesstāstu arhīvs veido plašu avotu bāzi, kas ir pieejama zinātniskiem pētījumiem visiem interesentiem, ievērojot tos pētnieka ētikas pamatprincipus un nosacījumus dzīvesstāsta izmantošanā, kādus noteicis stāsta autors
Šobrīd ir jau vairāk nekā 50 publikāciju dažādos rakstu krājumos un zinātniskos žurnālos gan Latvijā ( piemēram, LZA Vēstis, Letonica), gan ārpus Latvijas (piemēram, Pro Ethnologia, Elore, Suomen Anthropology, Acta Baltico-Slavico u.c.). Ir izdoti divi rakstu krājumi, kas pilnībā veltīti biogrāfiskajiem pētījumiem – „Spogulis: Latvijas mutvārdu vēsture” (2001) un „Spogulis II. Dzīvesstāsti: vēsture, kultūra, sabiedrība” (2007).
Mājas lapā: www.dzivesstasts.lv pieejamas Baibas Belas, Māras Zirnītes, Daces Bormanes, Augusta Milta , Dagmāras Beitneres , Ievas Gardas-Rozenbergas , Aigara Lielbārža , Marutas Prankas , Edmunda Šūpuļa , Maijas Hinkles , Artas Savdonas , Gintas Elksnes , publikācijas , kā arī, Sarunas par mutvārdu vēsturi.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1234470
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register