Ievads
„Bišu dzīve līdzīga burvju akai: jo vairāk no tās smelsi, jo pilnāka tā pildīsies ar ūdeni.”
(Profesors K. Frišs)
Bišu dzīve ir ārkārtīgi interesanta. Cilvēku vienmēr pārsteigusi bišu lielā darba mīlestība, uzupurēšanās, aizsargājot savu mitekli, racionālā darbu dalīšana un pārtikas krājumu vākšana. Bites kā medus ražotājas cilvēks izmanto kopš seniem laikiem. Biškopība mūsdienās ir neatņemama tautsaimniecības sastāvdaļa. Sasniegumi biškopībā mūsdienās ir cieši saistīti ar apkārtējās vides uzlabošanu, tas ir, ar ekoloģiju. Bites ir visciešākā saskarē ar apkārtni, to attīstība un produktivitāte ir atkarīga ne tikai no klimatiskajiem faktoriem, bet arī no augu valsts – kā kultūraugiem, tā savvaļas augiem.
Darba tēma. Bišu produktu iegūšana un izmantošana.
Darba tēma ir saistīta ar vienu no autora vaļaspriekiem. Jau vairākus gadus tiek iegūta pieredze un zināšanas par biškopību, š ī nodarbe ir saistīta ar pacietību, raksturu un atbildību. Katru gadu aktuāla problēma ir saslimstība ar gripu un citām infekciozām slimībām. Cilvēkiem vajadzētu vairāk rūpēties par savu veselību un slimību ārstēšanai un profilaksei lietot nevis medikamentus, bet gan dabiskus, Latvijā iegūtus bišu produktus.
Darba mērķis. Biškopja uzraudzībā, iegūt iespējamos bišu produktus, izzināt kā laika apstākļi un biškopja darbs ietekmē to daudzumu.
…