Ik dienas mēs sastopam daudzus kukaiņus, nemaz nenojaušot, cik sarežģīta ir to ķermeņa uzbūve. Taču ne jau katrs zina, ka medusbišu saimē ir pavisam trīs dažādas bites – bišu māte, darbabites un trani.
Tāpēc es vēlos uzzināt, kāpēc bites dzeļ un kādu vietu tās ieņem dabā. Vēl es centīšos uzzināt par bišu daudzveidību, lai tas man palīdzētu tās atšķirt pēc to ārienes.
Protams, katrs no jums jautās, kas ir propoliss, bišu māšu peru pieniņš, vasks un bišu inde? To jūs uzzināsiet turpinot lasīt.
Mūsdienās strauji attīstās tehnika, datorzinības, cilvēki dzīvo lielā stresā. Cilvēka organisma funkcionālajā sistēmā rodas dažādas izmaiņas. Lielu palīdzību var sniegt bišu produkti, ārstniecības augi. Jau tūkstošiem gadu izcila kārtība ir iedibināta bišu saimēs. Bites ir veģetārietes, jo pārtiek tikai no augu valsts produktiem un organisma vajadzībām sevi nodrošina ar olbaltumvielām, ogļhidrātiem, taukvielām, minerālvielām, vitamīniem un pārejām uzturvielām.
Viena no mazākajām bišu virsdzimtas dzimtām. Latvijā pavisam konstatēta 31 suga – 22 kameņu un 8 parazītkameņu sugas, kā arī visiem ļoti labi pazīstamā medusbite Apis mellifera. Bišu virsdzimtā, kurā ietilpst arī bišu dzimta, Latvijā ir konstatētas 293 sugas: lielākā daļa pārstāv tā saucamo vientuļo bišu dzimtas, piemēram, grizējbites(Megachilidae), pūkbites(Anthophoridae), slaidbites(Halictidae), smilšbites(Andrenidae) u.c.…