Secinājumi.
1.Brūces dzīšana ir komplicēts process, kurš sākas uzreiz pēc brūces rašanās un turpinās ilgstošu laika periodu. Tas – vai brūces dzīšana būs sekmīga ir atkarīgs no ļoti daudziem faktoriem, tai skaitā arī no medmāsas rīcības.
2.Tikai pārzinot brūces dzīšanas procesu, ir iespējams novērtēt brūci un izvērtēt dzīšanu dinamikā.
3.Lokālo un sistēmisko faktoru ietekme uz brūces dzīšanu reizēm ir izšķiroša, tādēļ medmāsai ir ļoti svarīgi apzināt šos faktorus, izprast to iedarbības mehānismu, prast mazināt šo faktoru negatīvo ietekmi un mācīt to pacientam.
4.Pareizam skābekļa līmenim ir svarīga nozīme optimālajā brūces dzīšanas procesā. Īslaicīga, akūta hipoksija stimulē brūces dzīšanu, taču, lai uzturētu dzīšanas procesu, ir nepieciešams skābeklis.
5.Māsai būtu jāizglīto pacients par visu to pasākumu nepieciešamību, kas iespaido skābekļa saturāciju audos: kontrolēt hroniskās blakus slimības, atmest smēķēšanu u.c.
6.Jāapzinās aseptikas un antiseptikas nozīmību brūces aprūpē.
7.Diētai ir ļoti liela nozīme brūces dzīšanas procesā. Māsai ir jānodrošina pacientam brūces dzīšanai svarīgo uzturvielu iekļaušanu ēdienkartē, un jāizglīto pacients un viņa tuvinieki par pilnvērtīgas diētas izšķirošo nozīmi.
…