Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:844511
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.01.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ivads    3
2.  Bruņniecība    4
3.  Bruņinieku literatūra    7
4.  Dziesma par Rolandu    8
5.  Tristāns un Izolde    10
6.  Apkopojums    11
7.  Izmantotā literatūra un avoti    14
Extract

Bruņinieki kļuva par viduslaiku simbolu: bruņucepure un bruņas bija visa laikmeta izpausme. Šis laikmets nav iedomājams bez mūkiem, karaļiem, tirgoņiem u.c., taču par simbolisku figūru kļuva tieši bruņinieks, jo radīja sev pārliecinošu pieminekli nevien kaujās un turnīros, bet literāro darbu formā. Bruņinieku epika kļuva par neatņemamu viduslaiku sastāvdaļu. Paši bruņinieki mīlēja uzturēties karaļu galmos, kur notika turnīri, galmu svētki un medības, kur lasīja bruņinieku literatūru, kas cildināja viņu tikumus – drosmi, uzticīgumu, godīgumu.
Tas, ka bruņinieku literatūrā arvien tiek uzsvērta disciplīnas un mēra ievērošanas nepieciešamība, liecina, ka īstenībā arī bruņinieki nevienmēr ievēroja savu goda kodeksu (viņi arī ir cilvēki, tātad arī grēko), taču literatūrā bruņinieki tika klusināti un apvaldīti. Tie vienmēr sargā godu, uzticību, tiesības un demonstrē draudzību. Bruņinieku literatūra idealizēja pasauli, parādot kontrastu starp labo un ļauno. Bruņinieks bija visa labā iemiesojums – gods, padevība, lojalitāte, gudrība un mīlestība – viss lika viduslaiku cilvēkam apzināties, ka kunga un baznīcas kalps – bruņinikes ir Dieva gaišā vārda nesējs. Tieši šīs īpašības padarīja bruņiniekus par cienīgiem romānu un dziesmu varoņiem.
Jēdziens bruņinieks parādijās 9. gs. beigās. Bruņiniekam bija vairāki apzīmejumi: vācu valodā. – Ritter, latīņu val. – miles, franču val. – chevalier, itāļu – cavaliere, angļu – knight, spāņu caballero. Katrā valstī bruņniecības rašanās notika atšķirīgi, taču tas nemainīja šī jēdziena kopējo nozīmi. Bruņinieku var uzskatīt par zemākās kārtas dižciltīgo jeb aristokrātu, kas veidoja sabiedrības smagi bruņoto militāro eliti, tiem piešķirtais lēnis deva iespēju iegādāties dārgās bruņas un zirgus, kas 10. gs. tika izmantoti galvenokārt karos, medībās un arī trasporta vajadzībām, kas tiem piešķīra augstu vērtību „dižciltīgo dzīvnieku” slavu.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register