Čehijas Republika tika dibināta 1993.gada janvārī, kad bijusī Čehu un Slovāku Federatīvā Republika sašķēlās divās valstīs. Čehijas Republikas ir nepārtrauktā pārejā no tās agrākās centralizētās un plānotās sociālisma sabiedrības uz sabiedrību, kas darbojas pēc principiem, kas ir saskaņā ar tirgus ekonomiku un daudzpartiju sistēmu, t. i., procesu, kas iesākās ar politisko revolūciju 1989.gada novembrī.
Latvija ir parlamentāra republika, kas pirmo reizi tika izveidota 1918.gada 18.novembrī. Atgūstot neatkarību 1991.gada augustā, Latvija atzina 1922.gada konstitūcijas jeb Satversmes pārākumu pār visiem pārējiem valstī spēkā esošajiem likumdošanas aktiem. Pēc dažādu labojumu veikšanas, kas bija vērsti uz parlamentārās demokrātijas izveidi, Konstitūcija visā pilnībā tika atjaunota 1993.gadā. Augstākais likumdošanas orgāns Latvijā ir vienpalātas Saeima, kas sastāv no 100 deputātiem, kurus tiešās, proporcionālās vēlēšanās ievēl valsts pilsoņi, kas vecāki par 18 gadiem. Latvijas valsts galva ir prezidents, kuru ievēl Saeima (parlaments) uz četriem gadiem. Viņas ekselence Vaira Vīķe – Freiberga tika ievēlēta par Latvijas Republikas prezidenti 1999.gada 17.jūnijā.
Savukārt Čehijas Republikā ir parlamentāra demokrātija ar parlamenta ievēlētu prezidentu (tagad – Vāclavs Havels), kam ir likumdevēja vara. Parlaments sastāv no divām palātām, deputātu padomes un senāta. Parlamenta locekļi tiek ievēlēti deputātu padomē balstoties uz proporcionālu sistēmu un senātu pēc vairākuma sistēmas. Izpildvara pieder valsts valdībai.…