Cilvēki izzina apkārtējo pasauli ar maņu palīdzību – redzi, dzirdi, tausti, garšu un ožu. Šīs maņas palīdz organismam eksistēt un noteiktā veidā uztvert ārējo vidi, un reaģēt uz pārmaiņām tajā.
Spēju redzēt nodrošina redzes orgāns jeb redzes analizators. Šis ir pats svarīgākais cilvēka maņu orgāns, jo ar redzi mēs gūstam priekšstatu par priekšmetu lielumu, formu, krāsu, to savstarpējo novietojumu un tādējādi spējam orientēties telpā. Ar redzes palīdzību cilvēks nodod savu pieredzi tālāk nākošajām paaudzēm. Katram ir zināms, cik lielas pūles ir nepieciešamas, lai neredzīgais iesaistītos sabiedriskajā dzīvē. Papildus tam redzei ir arī svarīga nozīme organisma vielmaiņas regulācijā, jo gaismai stimulējot noteiktas smadzeņu daļas, tiek izdalīti vairāki hormoni un tiek ietekmēta nervu sistēma.
Redzes process ir saistīts ar vairāku acs daļu, nervu un smadzeņu vienotu darbību.
Zinātniski pētnieciskajam darbam autore izvēlējusies viņasprāt nozīmīgāko maņas orgānu – acis.
Darba mērķis: izpētīt redzes veidošanos un redzes izmaiņu korekcijas iespējas.
Lai sasniegtu darba mērķi, izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Iepazīties ar acs uzbūvi un acs palīgmehānismiem,
2.Noskaidrot redzes veidošanās mehānismus, redzes izmaiņas un tās korekcijas iespējas ,
3.Uzzināt cilvēku domas par redzes nozīmi un attieksmi pret brillēm un kontaktlēcām.
Izvirzīto uzdevumu izpildīšanai izmantoti pieejamie literatūras avoti un tajos sniegtā informācija par acīm un redzi, kā arī darba autores personīgā pieredze un aptaujas anketās sniegto atbilžu apkopojumi.…