Ludvigs Feierbahs (1804 - 1872) iespaidoja visu 20. gadsimta filozofiju. Feierbaha materiālisms atstāja iespaidu uz A. Hercenu, K. Marksu, F.Engelsu. Viņš materiālistiski traktēja nemirstības un laimes problēmas.
Feierbahs uzskatīja par savu pienākumu atrisināt problēmu, ko uzstādījusi pati dzīve un kura izrietēja arī no Hēgeļa mācības - Kāda ir patiesā cilvēka daba un kā noteikt viņa ceļu uz laimi ? Viņš savas filozofijas centrā nostādīja cilvēku un līdz ar to piedeva tai antropoloģisku raksturu. Ar antropoloģisko filozofiju viņš saprata mācību, kurā cilvēks bija kā izejas punkts un arī kā mācības mērķis. Galveno vietu šajā mācībā aizņēma jautājumi, kas svarīgi katram cilvēkam - dzīve, mīlestība, juteklība, reliģija, laime, nāve cerība uz nemirstību. Šādā nozīmē var teikt, ka viņa priekšteči bija Hjūms un Ruso, bet Feierbahs bija antropoloģiskā materiālisma dibinātājs. Materiālisms bija viņa sacelšanās pret Vācijā jau pusgadsimtu pirms viņa valdošo ideālismu. Feierbahs uzskatīja, ka īsta filozofija rada katru domu un arī tās pretējo domu un tās izriet no matērijas.
Atteicies no Hēgeļa ideālisma viņš atteicās arī no Hēgeļa reālisma izpratnes un pievērsās atsevišķu individuālu lietu un procesu izpētei.…