Nobeigums
Citvalodu īpašvārdu atveide latviešu valodā ir stingri pakārtota likumam, kuru Latvijā ir pieņēmis Ministru kabinets 2002. gada 5. martā. Šajā likumā ir ietverti pamatnoteikumi, kā jāatveido citvalodu īpašvārdi latviešu valodā.
Ārzemnieki, kuri ierodas Latvijā, mēdz protestēt un tiesāties par sava vārda atveidi, nespēj pieņemt to, ka katrai valstij tomēr ir savi noteikumi, kuri ir jāievēro. Nevar veidot paralēlu valodas sistēmu. Parasti šajos tiesas procesos puse, kura ir iesniegusi sūdzību zaudē, bet ir daži izņēmumi, piemēram, Mottes lieta, šī sūdzība tika apmierināta.
Svarīgākais, ir tas, ka Latvija ir vienīgā latīņvalodas zeme, kurā citvalodu īpašvārdi tiek transkribēti. Šos vārdus cenšas atveidot pēc iespējas tuvāk oriģinālvalodas atveidei, lai cilvēkiem nebūtu pretenzijas un pēc atveides spētu vēl atpazīt savu vārdu, jo kaut mazākā neprecizitāte vārda atveidē, var liecināt par cieņas aizskaršanu pret attiecīgo personu, līdz ar to šeit jau vairs nav runa par lingvistisku, bet gan par cilvēktiesību pārkāpumu.
…