Multimēdija. Šī vārda jēdziens ir pārāk nekonkrēts, lai precīzi aprakstītu ar multimēdija ierīcēm aprīkotu datoru.
Uzskatīsim ka tas ir dators ar iespēju apstrādāt dažādus informācijas pārraides veidus (teksts, attēls, multiplikācija, video, ciparu un MIDI [Musical Instrument Digital Interface - muzikālo instrumentu ciparu interfeiss, t.i., datu kodēšanas standarts skaņa).
Lai pilnīgāk aprakstītu mūsdienu datora multimēdija aprīkojumu esmu no dažādiem uzziņas avotiem, aptaujām apkopojis ziņas:
• kas ir saprotams zem vārda multimēdija šī vārda plašākā nozīmē,
• kādas prasības datoram tiek uzliktas, lai to varētu uzskatīt par pietiekami aprīkotu multimēdija vajadzībām,
Viennozīmīgi sabiedrība valda uzskats, ka multimēdija dators pirmām kārtām ir dators ar ļoti labām video un audio ( attēla un skaņas) apstrādes iespējām. Tātad- ļoti labs monitors, grafiskā karte, skaņas karte, akustiskā sistēma+ mikrofons. Protams jāņem vērā arī paša šo ierīču “darbinātājs”- dators, kuram pieslēgtas iepriekš minētās ierīces. Aprakstot šīs ierīces pieņemšu, ka dators ir atbilstošas jaudas, lai ierīces varētu pieslēgt. Te jāmin datora pamatplates un procesora modelis, operatīvā atmiņa, cietais disks... . Dažas no datora komplektējošām ierīcēm būs aprakstītas atsevišķi, jo arī uzskatāmas par sava vaida neatraujamu multimēdija komplektācijas sastāvdaļu- CD ROM, DVD ... .
Darbā tiks apskatītas ierīces (un to raksturojošie parametri) nevis kā viena datora komplekts, bet kā mūsdienās iespējamo ierīču uzskaitījums ar nelielu raksturojumu, lai lasītājs gūtu vispārīgu priekšstatu par tām un arī varētu pats izvēlēties sev piemērotākās ierīces.
Datora multimēdija aprīkojuma iespējamās ierīces tiks apskatītas katra atsevišķi nepretendējot uz ļoti sīku tehnisko raksturojumu. Apskatā iekļausies vispārīgie tehniskie parametri, ierīces iespējamā izmantošana un piemērotība darbam.
(Lai jebkuras no apskatītajām multimēdija ierīcēm datorā varētu darboties optimālā režīmā vēlamā tā pamatkomplektācija pagaidām ir vismaz: Pentium200/32/1,7 )
…