Datoru kļūst arvien vairāk, līdz ar to pieaug arī programmu skaits. Gandrīz visi ir dzirdējuši par datoru vīrusiem, daudzi lietotāji ir ar tiem saskārušies un zina, cik tas ir nepatīkami. Tā kā lielākā daļa cilvēku strādā ar personālajiem datoriem, arī vairums vīrusu ir sarakstīti tieši tiem. Droši vien tikai daži ir domājuši par to, kas notiktu, ja kāds, pat ne ļaundabīgs, vīruss sāktu aktīvi darboties kādā lielā sistēmā, kādā lielā tīklā.
Galvenais mērķis:
Noskaidrot kas ir datorvīruss, cik lielā mērā tie ir bīstami, un kā no tiem izsargāties.
Darba uzdevumi:
1.Analizēt literatūru un citus pieejamos resursus par datorvīrusiem.
2.Izveidot aptaujas anketas
3.Apkopot aptaujas rezultātus, veikt to analīzi.
Darba hipotēze:
Ja indivīds lieto datoru, tad pastāv liela iespējamība, ka viņš saskarsies ar datorvīrusu un tā izraisītajām problemām.
Darba metodes:
1.Teorētiskās metodes:
1.1.Teorētiskās literatūras, interneta resursu izpēte
2.Empīriskās metodes:
2.1.Aptauja.
Viens no vienkāršākajiem datorvīrusu formulējumiem varētu būt šāds: datorvīruss ir programma, kas datorsistēmā veic darbības, kuras lietotājam nav vajadzīgas un par kurām viņš nenojauš.
Nonākot datorā, vīruss nokopē savu ķermeni vairākos eksemplāros, pēc tam vai arī vienā laikā ar kopēšanu veic izmaiņas sistēmā. Labākajā gadījumā sekas nav katastrofālas, sliktākajā gadījumā sistēma kļūst darboties nespējīga, zūd dati un notiek citas nevēlamas lietas.
Pasaulē ir daudzi pētījumi, kuru autori centušies klasificēt un aprakstīt vīrusus. Bieži vien dotā informācija ir nepilnīga, taču, ar to iepazīstoties, lietotāja zināšanas par vīrusiem ir pietiekamas, lai vīrusu parādīšanos un darbību nesaistītu ar kādu mistisku spēku ietekmi.
Datorvīrusi ir tikai un vienīgi cilvēka prāta darbības rezultāts. Tos var un vajag pētīt, lai veiksmīgi cīnītos ar tiem.…