„Katra valsts dāvanu apmaiņā ievēro stingras tradīcijas un ir izstrādājusi savu protokolu.” [2, 128] Šādā gadījumā dāvana ir jāsaista ar dāvinātāja nacionālo kultūru, jādāvina ļoti kvalitatīvas lietas – pazīstamas ar savu firmas zīmi visā pasaulē. Darba vizītē ir jāievēro protokols, ka ar dāvanām neapmainās.
Savukārt atrodoties citā valstī, ieteicams lūgt padomu vietējiem iedzīvotājiem vai kādai citai vietējai paziņai par dāvanu vai ziedu tradīcijām, tādā veidā netiks pārkāpti nerakstītie apdāvināšanas „likumi” biznesā. Neieteiktu uzticēties informācijai internetā, jo tā visbiežāk ir kļūdaina.
Jāzina, kad tieši dāvināt dāvanu, jo daudzās valstīs dāvanas pasniegšanas reize var atšķirties – vai tas būtu pirmajā tikšanās reizē vai pēc darījuma noslēgšanas.
Lai dāvanas saņēmējam nebūtu neērti vai nepatīkami, dāvana jāizvēlas rūpīgi. Piemēram, Ķīnā nepiemērota dāvana būtu pulkstenis, jo tā simbolizē nāvi. Nevajadzētu dāvināt asus priekšmetus – tas simbolizē attiecību izbeigšanos.
Svarīga ir arī krāsu nozīme, jo īpaši Austrumu kultūrās. Piemēram Ķīnā zaļš simbolizē veselību, baltu krāsu izmanto bērēs kā tīrības un šķīstības simbolu. Tāpat ir ar skaitļiem – skaitlis 4 Austrumu kultūrās reprezentē nāvi. 5 japāņiem un ķīniešiem ir laimīgs skaitlis.…