Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:619716
 
Evaluation:
Published: 21.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Skeneru vēsture    4
  Skeneri un to iedalījums    5
  Plakanās virsmas skeneri    7
  Dažādu firmu plaknās virsmas skeneri    11
  HP ScanJet 6300C    11
  HP ScanJet 3400C    12
  HP ScanJet 4300C    13
  HP ScanJet 3500c    15
  HP ScanJet 5370C    16
  HP ScanJet 3300C    18
  Umax Astra 4000U    19
  Mustek ScanExpress 1200 CP+    20
  Avision DS310P    21
  Avision DS600C    22
  Xerox WorkCentre XK35c    23
  Rokas skeneri    24
  HP CapShare 910    24
  HP CapShare 920    25
  Skeneris - viss vienā    26
  Diapozitīvu skeneris - HP PhotoSmart S20    27
  Skenēšanas tehnoloģiju priekšrocības dokumentu vadībā    29
  Attēlu skenēšana Internetam    32
  Skeneris mājas vajadzībām    33
  Canon N650U    33
  Canon D660U    34
  HP Scan Jet 2200C    35
  Mustek 1200CU    35
  Umax Astra 3400    36
  UMAX Astra 2100U    37
  Liela formāta VIDAR skeneri    38
  Liela formāta melnbalti VIDAR skeneri    38
  Liela formāta krāsaini VIDAR skeneri    39
  Daudzkrāsainu dokumentu skenēšana vidējas jaudas skenerim    41
  Visioneer OneTouch 9000    41
  Secinājumi    44
  Izmantotā literatūra    45
  Pielikums    46
  Dažu plakanās virsmas skeneru salīdzinājums    47
  Biometrisko ierīču salīdzinājums    49
  Hewlett-Packard skeneru cenas    50
  EPSON skeneru cenas    50
Extract

Cilvēkus vienmēr ir interesējusi iespēja apmainīties ar informāciju attālumā. Jau no seniem laikiem cilvēki ir rakstījuši viens otram vēstules, bet šī informācijas apmaiņas iespēja nevarēja nodrošināt pietiekami ātru tās iegūšanu un pārsūtīšanu.
Pirmais pagrieziens šajā nozarē bija tad, kad tika atklāts telegrāfs un radio. Sākumā informāciju nodeva signālu veidā ar dažādu signālu garumu (Morzes ābece), vēlāk tika izveidota automātiskā tekstu sūtīšana. Nu, bet pie tā vien process neapstājās. Līdz ar to arī radās jautājums: kā nosūtīt attēlu?
Pirmās skenēšanas ierīces bija izgatavotas tieši priekš tā, lai vizuālo informāciju varētu pārveidot elektriskajos impulsos un pārraidīt ar radiosistēmas palīdzību.
Vissenākais skenera priekštecis - “ierakstošais telegrāfs” bija ieguvis patentu 1843. gadā, kuru izgudroja skots Aleksandrs Beins. Tas ļāva pārraidīt informāciju melnbaltā attēlojumā. 1885. gadā šo ideju uzlaboja itālis Džovanni Kazelli. Viņa telegrāfs “nolasīja” attēlu, kas bija uzzīmēts uz papīra ar tinti, kura bija izgatavota no elektrovadoša materiāla.
Ar tādu ierīču palīdzību bija izveidota pirmā līnija dokumentu pārraidīšanai , kas savienoja Parīzi un Lionu. Pēc neilga laika pie šīs līnijas bija pieslēgušas arī citas pilsētas. Vēlāk tika izveidots fototelegrāfs, kura galvenā sastāvdaļa bija fotoelements. Šī fototelegrāfa darbības princips jau ir līdzīgs mūsdienu skenēšanas iekārtām. Tajā tievs gaismas stars pārvietojās pa skenējamā zīmējuma virsmu, un kad gaismas stars atstarojās, tas nokļuva uz fotoelementa. Uz fotoelementa izveidojās strāva, kura bija proporcionāla atspoguļojošai virsmai. Tas jau ļāva iegūt attēlu ar pelēkas krāsas gradāciju.
20. gadsimta sākumā vācu fiziķis Arturs Korns izveidoja fototelegrāfu, kura darbības princips ir mūsdienu cilindriskās virsmas skeneru pamatā. Tajos laikos šī ierīce parādīja augstas kvalitātes prasības attēla pārraidīšanā. Skenēšanas laikā Korna aparāts nolasīja krāsainu informāciju vienu punktu pēc otra, griežoties cilindriskas formas rullītim. Pēc pilna apgrieziena cilindrs pagāja soli pa asi pa vienu mērvienību. Gaisma no lampas caur objektīvu nonāca uz oriģināla un atspoguļojās no tā uz selēna fotouztvērēja. Tādā veidā katra punkta skenēšanas parametri bija vienādi , tāpēc, ka fotouztveršanas elements ir tikai viens. Tā ir liela priekšrocība, tā kā uzreiz vairāku punktu skenēšanas laikā ar vairāku uztveršanas elementu izmantošanu veidojas kāda kļūme, saistībā ar to, ka elementi var atšķirties viens no otra. Tomēr tādas ierīces varēja skenēt tikai lokāmus materiālus (tādus kā papīrs), un nevarēja skenēt cietus materiālus, piemēram, stikla plates, grāmatas.
Elektronisko shēmu attīstīšanās ļāva samazināt fotouztvērēja izmērus un izveidot matricu, kura sastāvēja no liela daudzuma tādu elementu. Pateicoties šim izgudrojumam, skeneru modeļi kļuva ekanomiskāki, tie ietaupīja, gan skenēšanas laiku, gan elektrību. Pie tādiem skeneriem var pieskaitīt plaknes, rokas un projekcijas skenerus. Bet šiem modeļiem bija savi trūkumi, galvenais no kuriem – ierobežota kvalitāte iegūtajā attēlā, tā kā matricās trūkst elementu daudzums.
Pēdējā laikā konkurence starp skeneru izgatavotājiem paliek saspringtāka. Tas var nākt tikai par labu skeneru attīstībā, jaunu modeļu izveidē un to kvalitātes uzlabošanā. Tas sola vienkāršāku un ātrāku informācijas apmaiņu, lielākas darbības sfēras, pie kā arī vienmēr sniedzas cilvēks.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register