Mūsdienās bez dejošanas, spējas atraisīties, ir grūti iedomājami dažādi atpūtas un izklaides pasākumi. Ļaujoties mūzikai, kas aizskar dvēseles vispersoniskākās stīgas, pat tiem, kurus māc problēmas, kompleksi un kautrīgums, vismaz uz brīdi ir iespēja aizmirsties un ļauties sava ķermeņa kustību sajūtām taču līdzīgi galda kultūrai, apģērba kultūrai, būtu jāizkopj arī deju kultūra.Austrumu dejas aptuveni tūkstoš gadus pirms mūsu ēras radušās Ēģiptē. Par to liecina senie zīmējumi un raksti. Visticamāk, ka senajiem ēģiptiešiem austrumu dejas ir kalpojušas kā auglības rituāls – parādot sievietes skaistumu, kaisli un temperamentu
Austrumu dejas ir izteikti sievišķīgas un seksuālas dejas. Austrumu deju dejotājas maigās, līganās un plastiskās kustības demonstrē dejotājas sievišķīgo šarmu un grāciju, savukārt, izteikti spēcīgās gurnu kustības, kuras profesionāla dejotāja izpilda ar gurnu un vēdera trīsuļošanu, iegūst īpaši seksuālu raksturu vīriešu acīs.
Mūsdienu sabiedrībā austrumu dejas ir ienākušas pavisam nesen, turklāt laika gaitā tās ir modernizējušās – tradicionālās senās ēģiptiešu kustības ir papildinājušas arī ar citu valstu, piemēram, Turcijas un Spānijas, tradicionālajām deju kustībām un mentalitāti. Mūsdienās Austrumu dejas iegūst popularitāti daļēji pateicoties savām pozitīvajām īpašībām, kas labvēlīgi ietekmē sievietes veselību. Izpildot mierīgās un līganās vēderdeju kustības, sievietēm mazinās emocionālā spriedze un stress.…