Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:185276
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.12.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Kas ir un kas nav demokrātija? Piektā gadsimta pirmajā pusē Grieķijā dzima ideja par politisko sistēmu, kurā tās dalībnieki viens otru spēs uztvert kā vienlīdzīgu, kolektīvi suverēnu, kā arī pastāvēs iespējas, resursi un institūcijas, kas ļaus pārvaldīt sabiedrību. Grieķija bija arī tā zeme, kur parādījās demokrātijas izmaiņas. Demokrātiskā ideja par to, ka valda tikai kāds noteikts indivīdu slānis, uz ideju par plašāku iedzīvotāja slāņa pārstāvniecību. Šī jau iepriekš minētā ideja mainīja politisko dzīvi Atēnās un citās Grieķijas pilsētu valstīs, kā arī Romā.
Radikāli jaunu politisko institūciju kompleksu- demokrātiju radīja izmaiņas demokrātijas idejā par pilsētvalsti uz ideju par nāciju, kā arī nacionālu valsti.
Demosa jēdziens Atēnu demokrātijā. Demos ir pilsoņu kopums, kas saiet kopā, lai pieņemtu svarīgus politiskus lēmumus. Jāpiemin, ka tie bija tikai Atēnu pilsoņi., kas savukārt nozīmē vīriešus, kas nebija vergi un viņu vecākiem arī noteikti bija jābūt pilsoņiem.
Atēnieši, korintieši un sapartieši, kā arī citu nozīmīgu Grieķijas pilsētu iedzīvotāji veidoja tautu, kas deva politiskās autonomijas tiesības. Savukārt Senie griķi neuzskatīja sevi kā tautu: politiska jēdziena grupu, bet gan par helēņiem: tautu ar savu valodu un kopīgu vēsturi.
Atēnu tiešās demokrātijas prakses īpašības un atšķirības no mūsdienu demokrātijas izpratnes. Ļoti populārs ir mūsdienu demokrātijas jēdziens, kas ir attīstījies vairākus tūkstošus gadu. Atēnu tiešā demokrātija krasi atšķiras no mūsdienu demokrātijas izpratnes.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1163544
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register