Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:170654
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Demokrātiskas politiskās sistēmas priekšnosacījumi    4
2.  Demokrātiskā pāreja Krievijā    6
3.  Demokrātiskās pārejas problēmas Krievijā    10
  Secinājumi    15
  Izmantotā literatūra    16
Extract

Demokrātija ir pamats, lai valsts būtu plaukstoša , lai cilvēki justos brīvi un labi. Demokrātija ir tāds režīms pēc kura tiecas gandrīz visas pasaules valstis. Citām tas sanāk labāk, citām sliktāk, tomēr tas ir viens mērķis. Tam ir vajadzīgs tautas atbalsts. Modernā demokrātija sākotnēji tika skaidrota kā pārstāvju parlamenta sistēma, kurai pārstāvjus izvēlās brīvās sacensību vēlēšanās, kurās var balsot vairākums vīrieši, kas ir pilsoņi. Vēlāk vēlēšanu tiesības tika paplašinātas. 20. gadsimtā terminu demokrātija sāka lietot ne tikai aprakstot valdīšanas sistēmu, bet arī citas sociālās attiecības. It īpaši amerikāņi uzsver, ka viņiem ir ne tikai demokrātiskas politiskās institūcijas, bet arī demokrātiska sabiedrība. Pēc viņu domām, tā ir sabiedrība, kurā nav pārmantotas šķiru atšķirības un kura tuvojas iespēju vienlīdzībai visiem pilsoņiem. Šajā gadījumā termins demokrātija tiek lietots, lai apzīmētu sociālo vienlīdzību, nevis valdīšanas formu. Tas ir valdīšanas veids, kur tauta sniedz savu līdzdalību. Tā var kontrolēt un ietekmēt valsts politiku. Te cilvēki pakļaujas sabiedrības interesēm, tā arī pakļaujoties savējām. Tas ir vislabākais valdīšanas veids, kuru valsts varētu ieviest.
Krievija ir viena no ietekmīgākām valstīm pasaulē, tās lēmumi iespaido daudzas valstis. Savā pastāvēšanas laikā Krievija nemainīja valdību demokrātiskā veidā, izņemot divas reizes – Rurečevu dinastijas beigās un 1917. gada revolūcijas laikā, kad Krievija palika bez stabilas, tradicionālas autoritārās varas. Šie abi periodi Krievijā asociējas asociējas ar šausmām, vardarbību un pilsoņu karu. 1991. gadā pēc Padomju Savienības sabrukšanas Krievija nonāca trešo reizi šādā situācijā. Krievijas tauta nostājas izvēles priekšā balsojot par prezidentu vai tā opozīciju, kas līdztekus bija izvēle starp varu un haosu, tas lika Krievijas iedzīvotājiem balsot par mazākuma varu, lai izvairītos no vēstures pieredzes.
Rodas jautājums kāda sistēma Krievijā valda tagad.Referāts apskata pēdējo pārejas procesu Krievijā un tā problēmas, kā aŗi atstātās sekas šodien. Uzskatu, ka Krievijā laika gaitā ir parādījušas demokrātijas iezīmes, tomēr to nav tik daudz, lai uzskatītu to par demokrātisku valsti. Krievijas sistēma ir savā sākuma stadijā, tai nav pieredzes demokrātijā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register