Dienvidāfrikas Republikai ir bijis grūts attīstības ceļš – kolonija, par kuru savā starpā cīnās Eiropas valstis, liels iebraucēju skaits un aparteīda politika, kas diskriminē pamatiedzīvotājus. Visapspiestākā cilts jau sen ir bušmeņi, kuri patiesībā bija pirmie, kas apdzīvoja valsts teritoriju. Gandrīz līdz 20. gs. beigām afrikāņi cīnījās par savām tiesībām. Vēl tagad valsts cīnās ar aparteīda sekām – augsto noziedzības līmeni un bezdarbu. Bez tam valsti apdraud malārija un AIDS.
Tanī pašā laikā DĀR ir visattīstītākā Āfrikas valsts. Teritorijā ir ārkārtīgi daudz derīgo izrakteņu – zelts, dimanti, platīns, akmeņogles, dažādas rūdas. Lielā daudzuma derīgo izrakteņu dēļ, DĀR vairāk ir attīstīta rūpniecība, nevis lauksaimniecība, kā tas tradicionāli pieņemts Āfrikā. Ļoti daudz tiek audzēti citrusaugļi, jo klimats ir sauss un silts. Visā Dienvidāfrikā lepojas ar lielo vīnogu ražu un vīniem, ko eksportē uz daudzām valstīm.
Valdošā reliģija ir kristietība, bet ciltīs tiek turētas godā senās tradīcijas, apģērbi, folklora, ieroči, rokdarbi, dzīvesveids, kas piesaista tūristus. Katrai ciltij ir savas īpatnības. Valstī ir veselas 11 oficiālās valodas – tas parāda, cik dažāda spēj būt šī zeme.
Valstī ir daudz ko redzēt – lieli kalni, plašas pludmales, kukurūzas un kviešu lauki, kā arī ierastas Āfrikas savannas ainavas ar ziloņiem, žirafēm, leopardiem, degunradžiem un lauvām. Dienvidāfrika apbur ar savu Āfrikas šarmu un lielajām pilsētām, kur jūtama kosmopolītiska dzīve.…