Jau daudzus gadus esmu uzmanīgi sekojis notikumiem pasaulē datoru jomā. Šajā laikā datoru industrija attīstījusies milzu lēcieniem no 86 un 286 procesoriem ar takts frekvenci 8 – 20 MHz, līdz pentiumiem ar desmitiem tūkstošiem lielāku veiktspēju un takts frekvenci jau pāri 2 GHz (2000 Mhz). Jau septembrī Intel prezentēja šo savu pēdējo sērijveida ražošanai paredzēto procesoru, turklāt tika demonstrēti arī prototipa modeļi procesoriem ar takts frekvenci 3,5 Ghz un 4,5 GHz. Pašlaik visātrākie ir Pentium 4 (no Intel) un Athlon (no AMD) sērijas procesori.
Visjūtamāk datoru industrija ir attīstījusies tieši pēdējos piecos gados, kad procesoru veiktspēja ir palielinājusies desmitkārtīgi (no 200 Mhz līdz 2Ghz), bet vinčesteru (cieto disku) ietilpība pat simtkārtīgi, turklāt tie nav vienīgie piemēri.
Vienīgais, kas šķiet, ka stāv uz vietas ir mīksto magnētisko disku, jeb diskešu ražošana. Tik tiešām šajā jomā pēdējos septiņos gados nekas būtisks nav noticis. Arī produkts nav attīstījies. Kas gan ir šis produkts un kādēļ tas tik stabili turas savā vietā, tas arī tiks noskaidrots šajā referātā.
Šī referāta mērķis ir izpētīt diskešu ražošanas tehnoloģiju un tirgu Latvijā un pasaulē.
Balstoties uz referāta mērķiem tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi: izpētīt diskešu uzbūvi, izpētīt magnētisko disku ražošanas tehnoloģijas un īpatnības, kā arī izpētīt diskešu tirgus galvenās tendences.
Referāta uzrakstīšanā tika izmantota dažādu autoru literatūra par datoriem, perifērijām, kā arī dažādi laikraksti, žurnāli un internets.
Mīkstie magnētiskie diski (disketes) ļauj informāciju no viena datora nogādāt uz otru, glabāt to, kā arī veikt arhīva un rezerves kopijas informācijai, kas atrodas uz cietā diska. Savukārt šo informācijas nesēju izmantošanai nepieciešama diskešu nolasīšanas iekārta, kurai jābūt uzstādītai katrā datorā.…