Mūsdienās domāšanas labilitāte vai rigiditāte ir aktuāla, jo pozitīvas domas, emocijas, gandarījumus ir psiholoģiskās veselības pamats. Psiholoģiskā elastība ir svarīga sastāvdaļa psiholoģiskās veselības izpratnē. Psiholoģiskā elastība ietver sevī cilvēku spējas atpazīt un pielāgoties dažādām situācijām, mainīt domāšanas veidu vai uzvedību (Wei, et al, 2015).
Kognitīvā elastība- spēja pārslēgties starp dažādiem uzdevumiem vai mērķiem tiek uzskatīta par galveno izpildfunkciju aspektu, kas ļauj indivīdiem adaptīvi regulēt savas domas un darbības, tādējādi kognitīvā elastība ļauj domāt diverģenti, mainīt skatījumu un pielāgoties nepārtraukti mainīgajai videi (Miyake et al., 2000; Jurado & Rosselli, 2007).
Savukārt ar jēdzienu rigiditāte (latīņu rigidus — stingrs, ciets, neelastīgs) — psiholoģijā šo terminu apzīmē, kā cilvēka nespēju pielāgoties jauniem apstākļiem, ko diktē objektīvas izmaiņas no ārpuses. Stingrības izpausmes pakāpe ir atkarīga gan no konkrētas personas psiholoģiskajām īpašībām, gan no situācijas īpašībām, kurām nepieciešama pielāgošanās (Залевский,1993).
…