Es izpētīju, vai ir iespējams nodrošināt, lai dzelzceļa pakalpojumus varētu izmantot visi mūsu valsts iedzīvotāji, un kā to nodrošina citās valstīs.
Daudzās Eiropas valstīs jau ir padomāts par to, lai cilvēkiem ar invaliditāti un īpašām vajadzībām palīdzētu likvidēt ikdienā sastopamos šķēršļus.
Jau diezgan ilgu laiku tiek izmantoti speciāli pacēlāji, lai cilvēks ratiņkrēslā varētu nokļūt vilcienā. Taču, lai cilvēks ar kustības traucējumiem varētu ne tikai iekāpt vai izkāpt no vilciena, vajag nosākuma nodrošināt šāda cilvēka iespēju iekļūt stacijas ēkā, iegādāties braukšanas biļeti, kā arī nokļūt līdz peronam.
Izrādās, pat mūsu kaimiņi, Lietuvas dzelzceļš cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir nodrošinājis iespēju izmantot vilcienu. Cilvēks ratiņkrēslā ierodas stacijā, kur pie speciāli aprīkotas kases, pasažieri sagaida pavadonis, vēlāk īpaši apmācīts cilvēks palīdz viņam ar liftu nokļūt līdz peronam, un, izmantojot pacēlāju, arī vilciena vagonā. Šādi pasažieri var pat piezvanīt uz noteiktu telefona numuru, lai paziņotu par savu vēlēšanos izmantot dzelzceļa pakalpojumus, jau diennakti iepriekš, tā gūstot pārliecību, ka viņu sagaidīs īpaši apmācīts cilvēks, pacēlājs jau būs sagatavots lietošanai un pakalpojuma saņēmējs varēs neuztraukties par varbūtību, ka vilciens aizies bez viņa. Taču tas nav vēl viss, Lietuvā ir ne vien atsevišķas pielāgotas stacijas, bet galvenajos maršrutos kursē arī speciāli iepirkti čehu vilcienu sastāvi, kuri ir speciāli pielāgoti invalīdiem. …