Gandrīz vai visi pasaules iedzīvotāji ikdienā sastopas ar populāro mūziku. Ir ļoti daudzi mūzikas stili, kas pieder populārajai mūzikai. Vispazīstamākais pašlaik varētu būt roks un pops, taču ir mūzikas stili, kuri ir bijuši pirms roka un popa un arī pieder pie populārās mūzikas. Viens no tādiem stiliem ir džezs (Jazz).
Džezs ir tipiska afroamerikāņu mūzika, kas veidojusies no blūza (Blues) un spiričuela (Spiritual).
Vārds jazz, kas cēlies no angļu valodas, nenozīmē tikai džeza mūziku. Tā paralēlās nozīmes - muldēšana un mīlēšanās. Tomēr visbiežāk džezs tiek lietots, lai apzīmētu mūzikas žanru ar specifiskiem kaislīgiem, karstasinīgiem ritmiem un improvizāciju. Džezs ir improvizācija.
Uz džezu tev jāiet divtūkstoš reižu, lai divtūkstoš pirmajā satiktu brīnumu. Ir labi vakari, un ir slikti vakari. Un, labajam sākoties, tu vairs nejūti laiku. Improvizācija uz skatuves un publika rada atmosfēru, kas pašu laiku aiznes - kustībā.
Džezs pats visu laiku ir kustībā radies 20.gadsimtā atrodoties visu laikā kustībā izplatījies visā pasaulē. Savā kustībā viņš ir mainījies, savos aizraujošos ritmos līdz mūsdienām, ja tā varētu teikt, zem viņa ir izveidojošies vairāki dažādi stili, kas ir atšķirīgi ar savu saturu, raksturu, izmantojamiem instrumentiem – radot vienreizēju skaņu gammu.…