Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:333225
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.10.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Sabiedrības politisko, sociālo un ekonomisko attiecību pārmaiņas būtiski ietekmē no tām atkarīgo laulības un ģimenes dzīvi. Ģimene ir sabiedrības pamatšūna un valsts likumdošana garantē laulāto pilnīgu līdztiesību ģimenes attiecībās. Laulība balstās uz brīvprātīgu sievietes un vīrieša vienošanos dibināt ģimeni. Par ģimeni varētu saukt sievietes un vīrieša abpusēji labprātīgu savienību, kuras kopdzīves rezultāts ir bērni. Diemžēl pieredze rāda, ka pie mums pastāv arī “piespiedu laulības”, kad ir iestājusies grūtniecība un tādēļ ir jāslēdz laulība.
Valsts ļoti maz, bet tomēr rūpējas par ģimeni. Tiek izmaksāti bērnu dzimšanas pabalsti, piešķirti pabalsti daudzbērnu ģimenēm, kā arī sniedzot dažāda citāda veida palīdzību.
Manā uztverē ģimenē vajadzētu būt vismaz diviem bērniem.
Ģimenes galvenā funkcija ir reproduktīvā (atražojošā) funkcija – bērnu radīšana un audzināšana. Latvija ir maza valsts, tāpēc demogrāfiskā situācija ir visnotaļ aktuāla tēma. Demogrāfiskā situācija ir noteikts cilvēku populācijas attīstības stāvoklis. Demogrāfi atzīst, ka Latvijā ir nelabvēlīga demogrāfiskā situācija (publikācijas presē), ir zems dzimstības un augsts mirstības līmenis.
Kā teikts “Ģimenes enciklopēdijā”, Latvijā visizplatītākās ir viena bērna un divu bērnu ģimenes, arvien retāk ir trīs un vairāk bērnu ģimenes.
Mūsdienās ir ļoti daudz tā saucamās civillaulības, kas ir ļoti izplatītas tieši jauniešu vidū.
Šāda mīlestības izpratne ir viens no laulības nestabilitātes cēloņiem (nevēlas vispār slēgt oficiāli laulību), ko vēl vairāk pastiprina atvieglotā kopdzīves šķiršanas procedūra, tādēļ gan ģimenē, gan skolā būtu veidojama nopietna attieksme pret mīlestību kā tādu vispār, pret mīlestiības radītām saitēm, kas nevis atbrīvo, bet gluži otrādi, rada paaugstinātu atbildību par mīlamo cilvēku un abu mīlestības rezultātā radušos bērnu.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register