Ievads
Šajā darbā mēs apskatīsim Latviešu stāvokli dzimtniecības laikā un pēc dzimtniecības atcelšanas. Darbu sadalījām trijās daļās. Pirmajā nodaļā apskatīsim latviešu kultūru un dažādo dzīvesveidu no XIV līdz XVIII gadsimtam. Sīkāk apskatījām ar ko nodarbojās zemnieki un kā viņi dzīvoja. Kā arī kā aizsākas pirmie protesti pret dzimtniecību.
Otrajā nodaļā apskatīsim feodāli dzimtnieciskās iekārtas sairšanu Latvijas teritorijā. Kā tajā laikā sāka attīstīties tirdznieciskā zemkopība. Kā mainījās saimnieku un kalpu stāvoklis un kā mainījās muižu stāvoklis. 1804. gadā tika izstrādāti Vidzemes zemnieku likumi, lai aizstāvētu zemniekus un aizsāktu zemnieku brīvlaišanu, kas notika 14 gadu laikā.
Trešajā nodaļā apskatīsim kādas pārmaiņas radās pēc dzimtbūšanas atcelšanas un kāda bija zemnieku dzīve. Apskatījām arī gruntniecības veidošanos Latvijā. Pēc dzimtbūšanas atcelšanas Latvijā sāka veidoties liels daudzums bezzemnieku jeb zemes nomnieku. Pēc dzimtbūšanas atcelšanas strauji attīstījās arī lielrūpniecība un arī Latvijā sāka veidoties lielās fabrikas.
Kopumā darbā tika apskatītas problēmas, kas saistītas ar zemnieku- dzimtļaužu, grūto dzīvi. Un domājams, atbildes uz visiem izvirzītajiem jautājumiem tiks atrastas.
…