Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:235173
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.05.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Visā milzīgajā augu valsts, dzīvnieku un mikroorganismu daudzveidībā atklāta uzbūves vienotība. Tā izpauža kā bioloģiska elementāra vienība - šūna, kas ir gandrīz visu organismu uzbūves un attīstības pamatā. Organismu sruktūras vienotība ir viena no svarīgākajām vispārbioloģiskajām likumsakarībām, kas liecina par organiskās pasaules kopējo izcelšanos.
Šūnas atklāja pēc tam, kad XVII gs. tika izgudrots mikroskops. Pirmo reizi šūnas novēroja 1665.gadā angļu zinātnieks R. Huks, aplūkojot mikroskopā plānu korķa griezumu. Viņa saskatītās struktūras īstenībā bija nedzīvu šūnu celulozes apvalki. Šos apvalkus un to aptvertos dobumus viņš nosauca par šūnām (gr. kytos, lat. - cellula). Daudzu zinātnieku pētījumi par šūnu uzbūvi noslēdzās ar šūnu teorijas radīšanu. Vācu botāniķis M. Šleiders (1838) un un zoologs T. Švāns (1839) uz bagātīga citu zinātnieku un personisko pētijumu pamata pierādīja, ka šūna ir visu dzīvo organismu pamatvienība.
Organismu vairošanās ir viens no svarīgakajiem procesiem dzīvajā dabā. Vielu un enerģijas piegāde organismam (barošanās, fotosintēze, ūdens un skābekļa piegāde) nodrošina tā dzīvību, bet vairošanās nosaka sugas eksistenci, iespējamību palielināt sugas indivīdu skaitu, nodrošina to, lai atsevišķi dzīvās dabas sugu pārtāvji neizmirtu un sugas pastāvēšanu daudzās paaudzēs. Organismu vairošanās nodrošina dzīvības nepārtrauktību. Vairošanās funkcija saistīta ar iedzimtību un mainību, ar visas dzīvās dabas evolūciju, attīstību. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1123855
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register