Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:424282
 
Evaluation:
Published: 04.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  DŽONA MEINARDA KEINSA BIOGRĀFIJA    4
2.  IDEJAS, KO IEROSINĀJA KEINSS    6
2.1.  PIEPRASĪJUMS RADA PIEDĀVĀJUMU    6
2.2.  REGULĒŠANAS INSTRUMENTI    7
2.3.  INVESTĪCIJU MULTIPLIKATORS    8
3.  EKONOMIKAS VALSTS REGULĒŠANAS PASĀKUMI    10
  SECINĀJUMI    12
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    14
Extract

3. EKONOMIKAS VALSTS REGULĒŠANAS PASĀKUMI
Dž.M.Keinss par savu pētījumu gala rezultātu uzskatīja jaunas ekonomikas teorijas izveidi. Tā parāda centralizētas kontroles nepieciešamību tajos jautājumos, kurus pašlaik lielā mērā ietekmē privātais sektors... „Valstij būs jāietekmē tendenci patērēt: daļēji izmantojot atbilstošu nodokļu sistēmu, daļēji, ar procentu likmes fiksētās normas ieviešanu, un, iespējams, ar citiem līdzekļiem”, jo „tieši nodarbinātības līmeņa noteikšana, nevis darba sadale tiem, kas jau strādā, pašreizējā sistēma izrādījusies nepiemērota." Tieši tāpēc, pēc Dž.M.Keinsa uzskatiem, "centralizētās kontroles izveide ir nepieciešama, lai nodrošinātu pilnīgu nodarbinātību, kas prasīs, protams, tradicionālo valdības funkciju ievērojamu paplašināšanu ... Tomēr vēl jo projām paliek daudz iespēju privātai iniciatīvai un atbildībai."
Ekonomisko procesu efektīva valsts regulēšana, saskaņā ar Dž.M.Keinsa uzskatiem, ir atkarīga no tā vai atradīsies līdzekļi valsts investīcijām, no pilnas nodarbinātības sasniegšanas un no procentu likmes samazināšanas un normas noteikšanas. Viņš rakstīja: "Ricardo un viņa sekotāji neievēroja faktu, ka pat ilgtermiņā nodarbinātība ne vienmēr tiecās uz pilnīgās nodarbinātības līmeni, ka nodarbinātības līmenis var mainīties un ka katras bankas politikai atbilst cits, atšķirīgs no citiem, nodarbinātības līmenis. Tātad, eksistē dažādi ilgtermiņa līdzsvara stāvokļi, kuri atbilst dažādiem iedomājamiem procentu politikas variantiem, kas regulētu monetāro sistēmu. "
Dž. M. Keinss uzskatīja, ka gadījumā ja trūksts līdzekļu valsts investīcijām tad jāgarantē papildus naudas izlaišana, bet iespējamais budžeta deficīts tiks novērsts ar nodarbinātības pieaugumu un procentu likmju kritumu. Citiem vārdiem sakot, jo zemāka likme aizdevumu procentiem, jo lielāks stimuls līdzekļus investēt, tātad palielinās investīciju apjoms, kas savukārt paplašina nodarbinātības iespējas un palīdz pārvarēt bezdarbu. Par sākuma punktu viņš pieņēma, tādu noteikumu par kvantitatīvu naudas teoriju, saskaņā ar kuru patiesībā "nemainīgo cenu vietā, pie neizmantotiem resursiem un pieaugušām cenām, proporcionāli naudas daudzumam valstī pie pilnīgi izmantotiem resursiem, mēs praktiski iegūstam cenas, kas pieaug proporcionāli nodarbinātības faktoru pieaugumam."
Valsts var regulēt brīvā tirgus ekonomiku tikai ar fiskālās politikas palīdzību. Fiskālās politikas pamat priekšstats ir nodokļi T un valsts izdevumi G; šo lielumu starpības lielums, D=G-T, sauc par budžeta deficītu, kuram ir liela loma kopējā valdības darba novērtējumā. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1313860
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register