Neapšaubāmi, ka šeit ir domāta attiecību saraušana starp vecākiem un bērnu vai bērniem, un, ka tas izraisa depresiju tieši bērna (-u) dvēselē. Manuprāt, tas notiek tādēļ, ka emocionāla saikne starp vecākiem un bērniem ir ļoti spēcīga, līdz ar to bērni ļoti sāpīgi pārdzīvo šķiršanos ar vienu vai abiem vecākiem, kam rezultāts ir jau pieminētas bēdas un/vai depresija.
2. citāts
1. lekcija – 16. lpp
Vecāku loma ir līdzīga tai, ko pilda armijas komandieris, kura vienība dodas izlūkgājienā un kurai jāatkāpjas, ja tā ceļā sastop šķēršļus. Komandierim lielākā daļa laika jāpavada gaidot, taču tieši tas ir vitāli svarīgi karavīru drošībai. Izlūkvienības dalībnieki jutīsies drošāk tieši tad, ja paļausies uz sava komandiera autoritāti, nevis tad, ja viņš pats riskēs un ies viņiem pa priekšu.
Dotajā salīdzinājumā autors ir ļoti veiksmīgi salīdzinājis vecākus ar armijas komandieri, bērnus ar izlūkvienības dalībniekiem, savukārt, pašu dzīvi – ar izlūkgājienu. Līdzīgi, ka karavīriem ir jāpaļaujas uz sava komandiera autoritāti viņu pašu drošības labad, tā arī bērniem būtu jāpaļaujas uz savu vecāku dzīves pieredzi un jāņem vērā viņu padomus, piemēram, pirms pieņemt kādu svarīgu lēmumu. Kā karavīri sagaida no vienības komandiera pavēles attiecīgajā brīdī, tā arī bērni vēlas saņemt savu vecāku atbalstu.…