Kā zināms, viens no lielākajiem ieguvumiem, kas saistās ar eiro ieviešanu Eiropas valstu iedzīvotājiem ir valūtas maiņas problēmas atrisinājums. Naudas maiņas izmaksas eiro zonā ir likvidētas neatkarīgi no tā vai brauciens ir brīvdienu vai darījumu. Tas nozīmē, ka ceļojot pa eiro zonu tūristiem sava nacionālā valūta vairs nav jākonvertē attiecīgās valsts valūtā, jo nu jau 16 Eiropas Savienības valstīs valūta ir viena, vienota. Tas padara ceļošanu ārpus savas valsts izdevīgāku, jo valūtas konvertācija vienmēr saistās ar zināmiem zaudējumiem, ko izraisa neizdevīgie un svārstīgie valūtu kursi. Tā kā eiro ir nozīmīga valūta, to iespējams samainīt arī daudzās valstīs, kas atrodas ārpus eiro zonas. Aprēķināts, ka ārpus eiro zonas dalībvalstīm tiek izmantoti līdz pat 20% eiro banknošu.
Neapšaubāmi, tūrisma veiksmīgāka attīstība veicinās arī valstu iekšējās infrastruktūras (ceļu, transporta) attīstību, kā arī veicinās to ekonomisko attīstību, jo tūrisms vienmēr saistās ar naudas izdevumiem.
Uzņēmumiem, kas veic darījumus dažādās eiro zonas valstīs ir izdevīgi, ka nepastāv valūtas maiņas izmaksas. Pirms eiro ieviešanas valūtas maiņas izmaksas bija augstas un sasniedza 20-25 miljardus eiro gadā. Šādas izmaksas atkrīt eiro zonā un daudzviet eiro tiek pieņemts arī ārpus tās.
Vienotās eiro maksājumu zonas (SEPA- Single Euro Payments Area) ieviešana līdz 2009.gada beigām novērsīs atšķirības starp iekšzemes un pārrobežu klientu maksājumiem eiro zonā. SEPA ietilpst 32 Eiropas valstis. Uzņēmējdarbībā tas veicinās pārrobežu tirdzniecību, bet vienkāršiem patērētājiem atvieglos norēķināšanās procesu, jo tagad būs iespējams izmantot tikai vienu bankas kontu un pat vienu norēķinu karti. Aprēķināts, ka šī sistēma nākamo 6 gadu laikā ietaupīs 123 miljardus eiro. …