Ledus zona jeb arktiskie tuksneši.
Ietilpst: Ziemeļu ledus okeāna salas: Špicbergenas arhipelāgs, Franča Jozefa zeme un Novaja Zemļas Z daļa. Klimats: kalnaino salu klimats ir bargs. Ziemā 3-4 mēnešus Saule nemaz neparādās. Retums uzliesmo polārblāzma. Gada lielāko daļu valda auksts laiks un pūš ass vējš. Augājs ir ļoti nabadzīgs, galvenokārt ķērpji.
Tundra un mežatundra.
Atrodas uz D no ledus zonas. Ietilpst: Ziemeļu ledus okeāna piekraste un salas, Kolas pss. Z un A daļa, Skandināvijas pss. Z daļa, Islandes sala. Klimats: atšķirīgs šajās teritorijās. Ziemeļu ledus okeāna piekrastē un salās ziema ir gara, bet ne visai auksta, vasara ir īsa un vēsa. Vasarā zeme atkūst, bet metru dziļi sniedzas mūžīgā sasaluma slānis. Augāji: pundurbērzi un kārkli, vietām sulīga zaļa zāle, vietām zemi koki, gar upēm krūmu joslas ar kokiem. Islandes salā: ziema siltāka, maigāka, vasara stipri vēsa. Augāji: pundurbērzi, kārkli, pīlādži. Skandināvijas pss. Ziema nav tik auksta. Gar jūras piekrasti stiepjas tundra, kas pāriet uz mežatundru ar bērzu audzēm.
Taiga(skujkoku meži)
Ietilpst: Skandināvijas pss., Kolas pss., Somija, Krievijas Z daļa līdz Urālu kalniem. Klimats: kontinentāls ar aukstu ziemu, samērā siltu vasaru, pietiekamu nokrišņu daudzumu. Augāji: skujkoki(lapegles, baltegles, ciedrupriedes),lapkoki(bērzi, alkšņi).Uz D atrodas jauktie meži. Tajos aug arī platlapji.
Platlapju un jauktie meži.
Ietilpst: Rietumeiropa. Klimats: uz D kļūst sausāks. Ziema ir aukstāka, bet īsāka. Vasara ir garāka un karstāka, nokrišņu mazāk. Vairāk līst vasaras pirmajā pusē. Augāji : Bērzi, ozoli, priedes.…