Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:411773
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.01.2002.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  IEVADS    3
2.  MINISTRU KOMITEJA    4
3.  PARLAMENTU ASAMBLEJA    6
4.  SEKRETARIĀTS    10
5.  EIROPAS CILVĒKTIESĪBU TIESA    11
6.  NOBEIGUMS    16
7.  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    17
Extract

Otrā pasaules kara beigas ievadīja jauno posmu Eiropas vēsturē, kad valstis Eiropas sāk apzināties savstarpējās sadarbības nepieciešamību, lai atjaunotu saimniecisko stāvokli reģionā, lai nodrošinātu Eiropas ekonomisko lomu un konkurētspēju pasaules tirgū un pasargāties no Padomju Savienības un Amerikas ietekmes. Tādējādi, izveidojās vairākas valstiskās sadarbības organizācijas, kas izvirzīja savai darbībai noteiktus mērķus. Eiropas Padome (Council of Europe) tika izveidota 1949.gadā un tās mītne atrodas Strasbūrā. Tās statūtos ir izvirzīti plaši politiski mērķi- stiprināt demokrātiju un pārraudzītu cilvēktiesību ievērošanu valdību un parlamentu līmenī. Eiropas Padomes statūtu I sadaļā ir noteikti Eiropas Padomes mērķi: “...panākt lielāku vienotību starp tās locekļiem to ideālu un principu nodrošināšanai un īstenošanai, kuri veido šo valstu kopējo mantojumu un veicina to ekonomisko un sociālo progresu.”
To jautājumu loks, kas tiek risināts ar Padomes institūciju palīdzību ir noteikts Eiropas Padomes statūtu I sadaļā. Šie jautājumi ir tie, kas skar visu locekļu intereses, noslēdzot līgumus un kopīgi darbojoties ekonomikas, sociālajā, kultūras, zinātnes, likumdošanas un administratīvajā jomā, kā arī cilvēktiesību un pamatbrīvību saglabāšanā un tālākajā īstenošanā.
Eiropas Padome ir neatkarīga organizācija, to nedrīkst jaukt ar Eiropas Savienības Padomi (European Council)- Eiropas Savienības valstu vadītāju regulāru tikšanos, kurā tiek plānota savienības politika, un ar Padomi (The Council)- Eiropas Savienības vienu no piecām galvenajām institūcijām, kura pieņem dalībvalstīm saistošus lēmumus un ko veido dalībvalstu attiecīgie ministri vai to pilnvarotās valdības amatpersonas.
Kaut arī Eiropas Padomes statūtu III sadaļas 10.paragrāfs nosaka, ka Eiropas padomes institūcijas ir: a) Ministru komiteja; b)Konsultatīvā asambleja, bet šīs abas institūcijas apkalpo c) Eiropas Padomes Sekretariāts, būtu jāatzīmē arī d) Eiropas Cilvēktiesību tiesa (European Court of Human Rights), kas aizsargā cilvēka tiesības un pamatbrīvības.
No 1995.gada 10.februāra Latvija tika uzņemta Eiropas Padomē, kas lielā mērā tuvināja mūsu valsti ar Rietumeiropas valstīm.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register