Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:116593
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.02.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pašreizējais, 1998. ga­da rudenī iz­vei­do­tais Mi­nis­tru ka­bi­nets savā Deklarācijā par Mi­nis­tru ka­bi­ne­ta iecerēto darbību ir apņēmies nodrošināt to, lai Lat­vi­jas li­ku­mi četru ga­du laikā pilnībā tik­tu saskaņoti ar Ei­ro­pas Savienības nostādnēm. Ko tas nozīmē? Kāda būs šādas apņemšanās ie­tek­me uz mūsu valsts iedzīvotājiem? Šos jautājumus uz­dod ik­viens cilvēks, ku­ram rūp Lat­vi­jas nākotne.
No bijušās PSRS mēs esam mantojuši apziņu- ja vairākas val­stis ir nolēmušas slēgt savienības līgumu, tās no­teik­ti zaudēs sa­vu suverenitāti un iedzīvotāju nacionālo identitāti. Mūsu vie­dok­lis ne­tiks ņemts vērā, bet vi­sus mums nozīmīgos lēmumus pieņems ci­ti.
Dau­dziem vēl grūti iz­prast, ka pastāv savienības, ku­ras ir balstītas uz savstarpējās cieņas un sadarbības pa­ma­tiem, kurās lēmumus pieņem pēc ilgām un veiksmīgām diskusijām, respektējot kat­ra tās locekļa vie­dok­li.
Iepriekš teik­to pierāda arī ES sociālās po­li­ti­kas veidošana. Sociālā po­li­ti­ka ir jo­ma, ku­ras veidošanā gandrīz kat­ra ES dalībvalsts ir mērojusi atšķirīgu ceļu. Grūti salīdzināt vai vienādot Dānijas, Spānijas vai An­gli­jas sociālās po­li­ti­kas modeļus. Tāpēc kopējā sociālā po­li­ti­ka ES ti­ka vei­do­ta lēni un pakāpeniski, līdz pat šim brīdim ar vi­siem saistošiem normatīvajiem ak­tiem, regulējot ti­kai daļu no jo­mas, ko mēs ta­gad dēvējam par sociālo po­li­ti­ku.
ES sociālā po­li­ti­ka ie­tver to pasākumu ko­pu­ma pa­mat­prin­ci­pus, ku­ri tiek īstenoti visā tās teritorijā, lai uz­la­bo­tu ES dalībvalstu iedzīvotāju dar­ba un dzīves apstākļus. Turklāt jāatceras, ka šajā kopumā tiek ie­tver­ti ti­kai tie pasākumi, par ku­riem ir panākts kon­sen­sus.
Tiem, ku­ri uz­ska­ta, ka ES dzīvo at­rau­tu dzīvi no ES dalībvalstu pilsoņiem, ir lietderīgi iepazīties ar tās sociālo po­li­ti­ku un pasākumiem, kas vērsti uz nodarbinātības veicināšanu.
No­sa­kot minimālās prasības veselībai un drošībai dar­ba vietās, kā arī vei­ci­not vienādas at­tiek­smes prin­ci­pa ievērošanu, ne­ti­ka aiz­mir­sti tie, ku­ri ir nodarbināti un ku­riem ir jāpielāgojas straujajām izmaiņām Ei­ro­pas rūpniecības struktūrā. No 1994. līdz 1999. ga­dam no Ei­ro­pas sociālā fon­da, kas ir uzskatāms par gal­ve­no Ei­ro­pas Sociālā fon­da finansēšanas avo­tu, ti­ka finansēti pasākumi kopumā par 47 mil­jar­diem eiro, lai palīdzētu cilvēkiem at­griez­ties dar­ba tirgū, paaugstinātu kvalifikāciju, saņemtu palīdzību profesionālajā orientācijā un ci­tiem nodarbinātības veicināšanas pasākumiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register