Eiropas Savienība, kāda tā ir mūsdienās, ir visu to colvēku nopelns, kuri kopš 1950.gada ieguldījuši pūles tās radīšanā. Tā ir starpvalstu organizācija ar visaugstāk attīstīto daudznozaru integrācijas līmeni, kurai tiesības pieņemt lēmumus tās 15 dalībvalstu ekonomikas, sociālajā un politiskajā, kā arī cilvēktiesību un ārlietu jomā.
Arvien vairāk iedzīvotāju vēlas uzzināt, kā Latvija attīstīsies, kad tā būs ES dalībvalsts, kā tas ietekmēs ikviena cilvēka dzīvi. Šajā referātā ir apkopotas galvenās ziņas par ES, tās funkcijām un Latvijas ieguvumiem un zaudējumiem iesaistoties ES.
Eiropas Svienība
Eiropas Savienība (ES) ir brīvprātīga valstu apvienība, kura izveidota kopīgu mērķu īstenošanai- iedzīvotāju ekonomiskās un sociālās labklājības nodrosināšanai, demokrātijas attīstībai, stabilitātes un drošības garantēšanai.
Eiropas Savienības pirmsākumi ir meklējami 1951.gadā, kad Francija, Vācija, Itālija, Beļģija, Nīderlande un Luksemburga nodibināja Eiropas Ogļu un tērauda kopienu. Tās galvenais mērķis bija ar ekonomiskās sadarbības palīdzību novērst jaunu karu izcelšanās iespējas. Laika gaitā sīm valstīm pievienojās arī citas Eiropas valstis, tādējādi Eiropas Savienībai pieaugot līdz 15 dalībvalstīm. Paplašināšanās procesā, ko Eiropas Savienība uzsāka 90.gadu sākumā, ir iesaistījušās desmit Centrālās un Austrumeiropas zemes, to vidū arī Igaunija, Latvija un Lietuva. Valstis Eiropas Savienībā vieno daudzpusēja sadarbība un integrācija dažādās jomās.…