SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Analizējot visu salikto informāciju par 2011.- 2014 gadiem varu konstatēt ka darba mērķis ir sasniegts un uzdevumi tika izpildīti, kā arī varu secināt, ka vislielākā tirdzniecības augšana bija fiksēta 2012.gadā.
2. ES un Krievijas ārējās tirdzniecības apgrozījuma samazināšanu izraisa ES sankciju piemērošana pret Krievijas. Dotie apstākļi negatīvi atspoguļojās kā uz Krievijas ekonomikas tā arī uz ES ekonomikas.
3. ES un Krievijas ārējās tirdzniecības saldo otrādi palielinājās, kas saistīts ar augstu importa apjomu samazināšanu.
4. Importa apjoms no Krievijas uz ES samazinājās par 26 milj.€ , kas liecina par to, ka sadarbība ar Krieviju tirdzniecības jomā pakāpeniski pazeminājās.
5. Eksports apjoms no ES uz Krieviju samazinājās par 16 milj.€, kas liecina par to, ka ES saīsina preces piegādes uz Krieviju.
6. Negatīvi sankcijas atspoguļojas uz fermeriem, jo sankciju sarakstā galvenās pozīcijas aizņem pārtikas un lauksaimniecības produkti.
7. Sankciju blokāde uz šo brīdi ne noslēdzies, jo Padome 2015. gada 22. jūnijā pagarināja ES ekonomiskās sankcijas, kuras ieviesa, reaģējot uz Krievijas destabilizējošo ietekmi Ukrainas austrumu daļā. Sankcijas pagarinātas līdz 2016. gada 31. janvārim. Kā arī Krievijas embargo pagarināts līdz 2016.gada 6. Augustam.
PRIEKŠLIKUMI:
1. Ar importa un eksporta apjoma palielinājuma palīdzību iespējams sasniegt ārējās tirdzniecības apgrozījuma radītājus izaugsmi.
2. Nepieciešams atbalstīt fermerus grūtā situācijā, lai viņas preces nepazaudētu vērtību un lai fermeri nesaņemtu zaudējumus no personīgās ražošanas.
3. Nepagarināt sankcijas vai atcelt tās vispār, lai nozares, uz kuram ietekme sankcijas, varētu pilnvērtīgi strādāt.
…