Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:396255
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Kāpēc daudzas valstis specializējas kādas preces ražošanā? Valstis atšķiras auglīgo zemju un minerālresursu, ģeogrāfiskā stāvokļa un klimata, kā arī iedzīvotāju skaita ziņā. Šīs tikko minētās atšķirības nozīmē to, ka kādai valstij var būt priekšrocības attiecībā pret citu valsti kādas preces ražošanā. Ir iespējams konstatēt, ka starptautiskā tirdzniecība ļauj valstīm specializēties sev vispiemērotākajā ražošanā.
Attiecībā uz valstu starptautisko tirdzniecību ir iespējams konstatēt vairākas pozitīvas īpašības, un tās ir sekojošās: valstis var importēt preces, kuras pašas nevar ražot, tāpēc tirdzniecība starp valstīm nodrošina plašāku preču klāstu, nekā kāda viena konkrēta valsts var saražot. Kā otro pozitīvo iezīmi attiecībā uz valstu tirdzniecību ir iespējams konstatēt sekojošo faktu: sīkāka specializācija nozīmē lielāku izlaidi un mazākas izmaksas. Starptautiskā tirdzniecība padara iespējamu valstīm specializēties to preču ražošanā, kur tām ir kādas priekšrocības salīdzinājumā ar citām valstīm. Šāda specializācija, kā jau tas tika darba gaitā minēts, palielina pasaules kopējo preču izlaidi, savukārt preču izmaksas samazinās.
Ir iespējams secināt, ka valsts ir spējīga iegūt vairāk preču un pakalpojumu specializējoties un tirgojoties, nekā mēģinot ražot visu ko šī konkrētā valsts spēj, jo nereti vien valsts importē produkciju, kuru tā pati varētu saražot.
Ir iespējams konstatēt brīvās tirdzniecības trūkumus, piemēram, specializācijas un eksporta tirgus attīstības rezultātā valsts var ieveidot spēcīgu rūpniecību. Brīvajā tirdzniecībā ir iespējamas lielas pārmaiņas, kas var sekmēt eksporta zudumu, jo, piemēram, cita valsts ir kļuvusi efektīvāka, vai arī tehniskais progress var sekmēt nozīmīgas konkurējošās aizvietotājpreces rašanos. Gadījumā, ja tiek zaudēts eksporta tirgus, valsts nonāk grūtībās, jo rūpnīcas un iekārtas, kas bija speciāli gatavotas kādas noteiktas preces ražošanai, nevar tikt transformētas citu preču ražošanai. Līdzīga situācija ir attiecināma arī uz darbaspēku. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register