Anekdote ir neliels stāstiņš par kādu jocīgu atgadījumu. Anektodes ir īsas un kodolīgas, tām raksturīgs pēkšņš, negaidīts nobeigums. Ne visas ir sevišķi asprātīgas un saturīgas. Ir tādas, kas piesaista noteiktas aprindas,bet citi pret tām var palikt vienaldzīgi. Tas atkarīgs ne tikai no humora ‘patērētāju’ individuālajām psiholoģiskajām īpatnībām, bet arīno dažādu paaudžu un interesēm, informētības pakāpes, nacionālās vai sociālās orientācijas. Anekdotes mūsdienas rada pati tauta bieži publicētas bez autora vārda, kas parasti arī nav vairs zināms.
Mūsdienās anekdotes pieskaitāmas pie humoristiskā veida, kas izklaidē. Anekdote atklāj cilvēka īpašības, vājības, trūkumus. Tās māca par ētiskajām vērtībām (svarīgu lomu šeit ieņem muļķis, kurš izprot situāciju, bet izliekas nesaprotam). Anekdote ir izaugusi no pasakas, paņemot līdzi veselu rindu varoņu.
Zinātniski pētnieciskā darba tēmu “Ekonomisko un politisko problēmu atspoguļojums mūsdienu anekdotēs” izvēlējāmies, jo katru dienu sastopamies ar dažādām problēmām. Bet, lai padarītu dzīvi jautrāku un parādītu savu attieksmi, šīs problēmas tiek atspoguļotas anekdotēs. Darba autores uzskata, ka anekdotēs tas ir ļoti tieši redzams, un tādēļ izvēlējāmies izpētīt pāris problēmas, kuras atspoguļo anekdotēs.
Darba hipotēze: Mūsdienu anekdotēs atspoguļojas politiskās un ekonomiskās problēmas.
Darba mērķis: Noskaidrot, kādas mūsdienu politiskās un ekonomiskās problēmas atspoguļo anekdotes.
Darba uzdevumi:
Savākt mūsdienu anekdotes
Atrast galvenās problēmas
Izpētīt un salīdzināt problēmas anekdotēs
Darba struktūra: darbu veido ievads, praktiskais pētījums, secinājumi, literatūras saraksts.
Darba praktiskais pielietojums: mācību stundās (piem. literatūrā, politikā).…