Kas ir elektromagnētiskais starojums?
Šāds varētu būt jautājums, kādu daudzi uzdotu, izlasot virsrakstu manis veidotajam Zinātniski Pētnieciskajam Darbam. Patiesībā tam nav konkrētas, īsas vai kodolīgas definīcijas. Es jums varu pastāstīt, ko uzzināju par elektromagnētisko starojumu, meklējot internetā.
Elektromagnētiskie stari ir gan viļņu, gan īpaši daļiņu plūsma noteiktā virzienā, kas izplatās ļoti ātri, proti, ar gaismas ātrumu. Šīm daļiņām nav svara, bet piemīt noteikta enerģija. Apkārtējā vide un cilvēks elektromagnētisko starojumu spējam uztvert tikai noteiktās devās, kvantu veidā, kāds nokļūst augstākā enerģētiskā stāvoklī.
Zināmākā starojuma devēja ir saule, bet mūsdienās ir miljardiem dažādu priekšmetu un objektu, kuri pārraida signālus elektromagnētisko staru veidā.
Daudz lietas mums visapkārt izplata elektromagnētisko starojumu. Mēs to neredzam un arī īpaši nejūtam, taču, mums nezinot, tas var nodarīt pāri mūsu organismam. Par pāris šīm ikdienišķajām lietām es painteresējos sīkāk, lai uzzinātu, ko un kā tās var nodarīt pāri mūsu veselībai.
Protams, atrodoties šo nevēlamo staru tuvumā ilgstoši un bieži, cilvēkam var rasties nevēlamas un nopietnas veselības problēmas. Par tām arī nedaudz informācijas vēlējos iekļaut savā darbā.
Klīnisko pētījumu rezultāti liecina, ka ilgstošs kontakts ar zemfrekvento elektromagnētisko starojumu var novest pie saslimšanām, kuras izraisa pārsvarā nervu sistēmas un sirds – asinsvadu sistēmas stāvoklis. Lielākoties klīniskas elektromagnētiskā starojuma sekas parādās kā nervu sistēmas normālu funkciju traucējumi, kas parādās, galvenokārt, kā veģetatīvas disfunkcijas. Cilvēki, kas ilgstoši atrodas elektromagnētisko staru iedarbībā sūdzas par nogurumu, viegli aizkaitināmu garastāvokli, ātru spēka zudumu, pavājinātu atmiņu, miega traucējumiem – bezmiegu. No sirds un asinsvadu sistēmas puses kā sūdzības minamas pulsa un arteriālā spiediena nestabilitāte, nosliece uz hipotoniju, sāpes sirds rajonā. …