Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:415440
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.06.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Kas ir sabiedrība?    4
2.  E.Gidensa sabiedrības veidošanās    5
2.1.  Struktūra un ierobežojumi    6
3.  Latvijas sabiedrība vakar, šodien, rīt    8
4.  Multikulturālisms Latvijā    12
4.1.  Multikulturālisma teorija B. Pareka interpretācijā    12
4.2.  B.Berijs kā multikulturālisma oponents    12
  Secinājumi    14
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    15
  Lappuse darba vērtējumam    34
Extract

Kopsavilkums
Visas sabiedrības ir sociālas sistēmas, un tajā pašā laikā tās veidojas, krustojoties daudzām sociālajām sistēmām. Sabiedrībā notiek nepārtraukta mijiedarbība, tiek atražota sabiedrība, to atražo indivīdi savas dzīves laikā. Sabiedrība pastāv kā indivīdu dzīves laikā, tā arī pēc to nāves. Tātad cilvēku sabiedrības jeb sociālās sistēmas bez cilvēku darbības vispār neeksistētu.
Taču tas nenozīmē, ka darbības veicēji rada sociālās sistēmas: viņi atražo vai transformē tās, pārveidojot to, kas jau ir izveidots.
Sociālo sistēmu strukturālās īpašības ir kā tādas istabas sienas, no kuras indivīds nevar izbēgt, bet kuras iekšienē viņš var kustēties kā vien vēlas.
Runājot par Latviju, vārds sabiedrība te nav īsti vietā, tiek pārāk paplašināti lietots. Varētu teikt ka tā ir valstiski norobežota cilvēku kopa: pilsoņi plus nepilsoņi, var teikt – Latvijas iedzīvotāji, vai Latvijas tauta, kuru varbūt vienīgais vienojošais faktors ir teritoriālā piederība. Latvijā nav sakārtota politiskā puse, un līdz ar to latvieši nevar pastāvēt par savām tiesībām, jo nav jau kas viņus uzklausa un pārstāv. Mūsdienās Latvijas politiķiem interesē tikai tas kā nopelnīt vai uzkrāt bagātību izmantojot savu posteni valdībā. Patiesībā mēs dzīvojam sabiedrībā, kuras nav, kaut kādā brīvlaistā, bet neizklīdušā nometnē.
Lai Latvijas iedzīvotāji veidotu sabiedrību, tiem jābūt kopējam daudz kam vairāk, nekā ārējai līdzībai un kopējiem dzīvības uzturēšanas laukiem. Jebkuras cilvēku sabiedrības, kā liecina šā vārda sakne, pamatā jāliek vispirms savstarpēju uzticēšanos un biedrošanos, kas balstās uz kopējām morālām (garīgām) normām, tad – cilvēku attiecības regulējošās valstiskās tiesību normas. Lai varētu runāt par sabiedrības esamību valstī, tautas masa nedrīkst būt atsvešināta no varas, nedrīkst pastāvēt plaisa starp varu un tautu. Pirms Latvija bija iestājusies Eiropas Savienībā bija novērojams skaidras nākotnes redzējuma trūkums. Šobrīd es domāju, ka nākotnes redzējums ir nedaudz skaidrāks, bet vienalga miglā tīts.protams iestāšanās Eiropas Savienībā mums dod papildus ekstras (piem., brīvi ceļot pa Eiropas Savienības dalībvalstīm, paver lielākas iespējas darba tirgū u.tml.), bet ir arī mīnusi, Latvijā ieceļo daudz sveštautiešu, strauji pieaugot cenām, algu līmenis nespēj tikt līdz. Tas rada inflāciju, un cilvēkiem ir jādomā kā iztikt skaitot katru „kapeiku”. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register