Kursa darbā tiek apskatīti un atrisināti finanšu uzdevumi ar finanšu funkcijām. Pirmajā nodāļā ir informācija par programmu MS Excel. Otrajā nodaļā tiek apskatīti vienkāršākie finanšu uzdevumi ar vienkāršajiem un saliktajiem procentiem, atrisinot tos ar funkciju un ar formulu. Trešajā nodaļā tiek risināti uzdevumi ar naudas noguldīšanu, kredītiem, līzingiem, obligācijām un akcijām, investīcijām.MS Excel ir ļoti piemērota un parocīgi izmantojama programma finanšu funkciju veikšanai, daudz iespēju aprēķināt daudzveidīgus finanšu uzdevumus.
Lai nekļūdīgi izpildītu veicamos uzdevumus, nepieciešams ievērot dažas svarīgākās instrukcijas:
Lai varētu orientēties MS Excel vidē, ir svarīgi zināt, ka lapas augšējā daļā ir attēlotas vairākas joslas.MS Excel ir ļoti piemērota un parocīgi izmantojama programma finanšu funkciju veikšanai, daudz iespēju aprēķināt daudzveidīgus finanšu uzdevumus.
Atrisinot uzdevumu, kurā nepieciešams noskaidrot uzkrāto summu, gan ar finanšu funkciju, gan ar formulu, varam secināt, ka dators, aprēķinot uzkrāto summu ar finanšu funkciju (šajā gadījumā FV), izmanto salikto procentu likmi, jo, šo pašu uzdevumu atrisinot ar formulu, rezultāti ir vienādi.
Visbiežāk izmantotās finanšu funkcijas ir RATE, FV, PV, PMT, NPER, NPV.
Ar finanšu funkciju palīdzību iespējams atrisināt uzdevumus ar naudas noguldīšanu, kredītiem, līzingiem, akcijām un obligācijām, investīcijām.
Risinot uzdevumus ir svarīgi ievērot nosacījumu, ka iemaksājamās summas, piemēram, pamatsumma vai periodiskie maksājumi, jānorāda ar mīnus zīmi, lai rezultāts būtu ar pozitīvu zīmi.
Atrisinot uzdevumu ar finansu funkciju, to iesējams darīt gan ar loga palīdzību, gan funkciju ievadot šūnā.
Funkcija, kas aprēķina nākotnē iegūstamās peļņas nākotnes vērtību, tiek izmantota uzdevumos ar investīcijām.…