Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:439554
 
Evaluation:
Published: 21.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Šādu rakstu izvēlējos tādēļ, ka šis temats man šķiet ļoti aktuāls un arī interesants. Šis temats skar katru ģimeni, neatkarīgi no tā vai ģimenē tiek pielietoti šie fiziskie sodi vai netiek. Izlasot šo rakstu secināju daudz ko jaunu, un arī beidzot izpratu daudzu cilvēku rīcību, uzvedību un attieksmi.
Šis raksts bija par to kādi fiziskie sodi tiek izmantoti un kāpēc, par to kādēļ šie sodi tiek pielietoti, par to kā tie maina un ietekmē gan vecāku, gan arī bērnu turpmāko dzīvi un uzvedību.
Šinī rakstā principā nebija tādas lietas, kurām es nevarētu piekrist un kuras man nepatiktu. Svarīgs likās it viss, piemēram, tas, svarīgs ir ne tikai pats nodarītais kaitējums, bet arī nodoms, šo kaitējumu nodarot. Arī man pašai šādā ziņā ir pieredze, ja tā varētu teikt un līdz ar to skaidri vari piekrist šim apgalvojumam. Vairums bērnu daudzās pasaules valstīs tiek pakļauti fiziskiem sodiem, turklāt sodīšanas biežums ir atkarīgs no bērnu vecuma. Šim apgalvojumam, manuprāt, izskaidrojums būtu tāds, ka vecāki varbūt baidās sodīt tādus bērnus, kas prot jau runāt, jo viņi iespējams varētu kādam par to sūdzēties. Sodiem visvairāk tiek pakļauti bērni no 1 līdz 4 gadu vecumam, bet, protams, arī vecāki bērni. Ir dzirdēt, ka iekausta pat bērnus, kas ir sasnieguši jau 20 gadu vecumu. Fizisko sodu izmantošana ir viens no daudzajiem vecāku uzvedības veidiem, kas bieži tiek nodots paaudzes paaudzē – gluži kā tāda ķēde. Ir daudzi vecāki, kas paši bērnībā ir cietuši no fiziskas vardarbības un tāpēc viņi to cenšas atdarīt saviem bērniem, manuprāt, jo vecākus jau viņi nesitīs. Taču ir arī daudzi tādi vecāki, kas rīkojas tieši pretēji un, zinot cik nepatīkami tas ir, cenšas pret saviem bērniem izturēties ļoti mīļi un jauki, lai viņiem nebūtu jāizcieš tas pats, kas viņiem bērnībā. Svarīgs ir arī ģimenes sociālais stāvoklis, ģimenes locekļu savstarpējo attiecību stabilitāti, piemēram, laulības nesaskaņas u.c. daudz vecāki ir iedomājušies, ka krietns brāziens ir vienīgais veids kā savaldīt bērnu, taču, manuprāt, tas ir pilnīgi muļķīgi, un es šim apgalvojumam nepiekrītu, jo, manuprāt, jebkuras nesaskaņas var atrisināt mierīgi izrunājoties. Cik reižu nav bijis tā, ka pēriens ir dabūts pilnīgi nepamatoti, ka nav bijusi iespēja pat paskaidrot attiecīgo situāciju, un tādos brīžos šķiet, ka vienalga dari labu vai sliktu, vienalga vecāki tevi nopērs, lai apmierinātu savas dusmas un agresiju.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1132596
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register