Gaļas liellopu audzēšana Latvijā ir perspektīva lauksaimniecības nozare, jo šobrīd Latvijā liellopu gaļas tirgus nav aizpildīts, kā arī gaļas liellopu audzēšanu var veikt teritorijās, kur augsnes apstākļi nepieļauj veiksmīgu kultūraugu audzēšanu. Liellopu gaļas ražošana saimniecībā var būt kā papildus bizness, tas ir ja tiek nobaroti no piena šķirnes govīm iegūti bullīši, vai arī specializēta ražošana tīršķirnes vai krustojumu dzīvnieku audzēšana. Dzīvniekus var audzēt gan realizācijai gaļā, gan arī vaislai.
Problēmas gaļas liellopu audzēšanā rada svārstīgās liellopu gaļas cenas un lielais daudzums importētas saldētas liellopu gaļas. Kā arī tas, ka daudziem gaļas liellopu audzētājiem nav pietiekami labas zināšanas gaļas liellopu ēdināšanā tāpēc netiek iegūta augstas kvalitātes gaļa. Lai gaļu varētu eksportēt uz citām ES valstīm ir nepieciešams piegādāt lielas augstas kvalitātes, viendabīgas porcijas, bet šobrīd to ir grūti izdarīt, jo pie nepilnvērtīgas barošanas nav precīzi nosakāms kad dzīvnieks sasniegs realizācijas svaru, kā arī dzīvniekiem nav vienlīdz labas kvalitātes liemeņi.
Darba mērķis ir apgūt barības vajadzības aprēķināšanu dažādu vecumu grupu gaļas liellopiem īpašu uzmanību pievēršot ganību barībai. Darbā ir aprēķinātas nepieciešamās zālāju platības un to kopšanas izmaksas, kā arī izstrādāts ganību izmantošanas plāns un aprēķināts bruto segums katrai dzīvnieku grupai lai noskaidrotu vai dzīvnieku audzēšana ir izdevīga.…