Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:948457
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.07.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 10 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Gēnu inženierija    3
  Ģenētiski modificēta pārtika    4
  Kā notiek ģenētiskā modifikācija?    6
  Ģenētiski modificētie organismi (ģmo) pārtikā    7
  Biotehnoloģijas pielietojumu problēmas    8
  Ģenētiski pārveidota pārtika un veselība    10
  Ķādas ir gēņu inženērijas briesmas?    12
  Ko saka zinātnieki?    13
  Ģenētiski modificētas pārtikas kontrole    14
  Izmantotā literatūra    15
Extract

Beidzamajos gados daudzajām vides problēmām ir pievienojusies vēl viena. Tā ir gēnu inženierija un it īpaši ģenētiski modificēta pārtika. Daļa cilvēku tajā saskata atrisinājumu vai visām mūsdienu likstām ar pārtikas trūkumu Trešajā pasaulē sākot un vides piesārņojumu beidzot. Savukārt citi ir gatavi nokļūt cietumā, lai novērstu iespējamos draudus, ko var radīt ģenētiski pārveidotie organismi.
Klusi un nemanāmi veikalu plauktos un uz mūsu galdiem ir nonākusi pārtika, kas ir izmainīta visdziļākajā līmenī. ZB gēnu inženierijas kampaņa balstās uz pārliecību, ka cilvēkiem ir tiesības uz pilnīgu informāciju par pārtiku un tiesības uz pārtiku, kas atbilst viņu prasībām. Tas attiecas gan uz pārtikas drošību, gan tās audzēšanas, ražošanas un izplatīšanas sociālajiem, ekonomiskajiem, vides un ētikas apsvērumiem.
Viens no galvenajiem biotehnoloģijas kompāniju argumentiem par ĢM pārtikas nepieciešamību ir tas, ka tā atrisinās pārtikas trūkuma problēmu, kas īpaši aktuāla ir jaunattīstības valstīs. Patiesībā gēnu inženierija ne tikai nenovērš cēloņus, kas ir nepietiekama uztura pamatā, bet padara tos vēl dziļākus. Tā ir radīta, lai piespiestu zemniekus maksāt par tiesībām uz auglīgu sēklu, samazinātu ārzemju pieprasījumu pēc vairākiem Trešās pasaules produktiem un neļautu nabadzīgākajiem zemniekiem iegūt zemi, kur audzēt sev pārtiku. Tās maldinošais solījums atrisināt daudzu cilvēku nepietiekamās pārtikas problēmu ar tīri tehniskiem līdzekļiem ne tikai noklusē netaisno zemes sadalījumu un ekonomiskos un politiskos spēkus, kas ir bada pamatā, bet vēl pastiprina to.
Strauji mūsu ikdienā ienāk jēdziens- “jaunā pārtika”, kuras viens no variantiem ir ģenētiski modificēta pārtika, kas satur vai sastāv no ģenētiski modificētiem organismiem (GMO), vai ražota no tiem. Tātad tiek veiktas mērķtiecīgas manipulācijas ar organisma oriģinālo ģenētiskās informācijas nesēju- DNS, lai panāktu vēlamās izmaiņas.
Par ģenētiskās inženierijas eksperimentu sākuma posmu uzskatāms 70. gadu sākums, kad tika radīti pirmie ģenētiski modificētie organismi. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register