Liela problēma vēl 2003.gadā Krievijā bija ar tā saucamajām „jaunajām ģimenēm”. Par „jaunu ģimeni” Krievijā ir uzskatāma tāda, kas jau savus pirmos 3 gadus dzīvo laulībā vai arī, ja šajā ģimenē, neatkarīgi no tā, cik abi jaunlaulātie ilgi jau dzīvo kopā, ir bērni, un turklāt, ja abi laulātie nav sasnieguši 30 gadu vecumu! Tāpat par „janu ģimeni” tiek uzskatīta ģimene, kurā ir tikai viens vecāks līdz 30 gadu vecumam un nepilngadīgs bērniņš.
Jaunajām ģimenītēm Krievijā ir šādas īpatnības un problēmas (pēc sociālistu domām):
Pārāk zems ienākumu līmenis jeb nepietiekams finansējums; Jaunajās ģimenēs ienākumu līmenis ir 1,5 reizes zemāks nekā parastās ģimenēs vidēji valstī. Turklāt 69% jauno ģimeņu dzīvo ļoti nabadzīgi!
Ļoti lielas vajadzības pēc finansiāla atbalsta (naudas līdzekļiem) sakarā ar to, ka šīs ģimenes ir jaunas un nenodrošinātas, vajag mājokli, uzturu bērnam un pašiem... u.t.t.
Šādām ģimenēm tas ir tieši tas laiks, kad jauniešiem jāizglītojas, jāmācās, jāstrādā – jāpārkāpj šis socializācijas slieksnis, bet viņi ir spiesti audzināt bērnu vai cīnīties par savu izdzīvošanu laulībā kopīgi, tāpēc sev, savai izglītībai laika neatliek.…