9. NOBEIGUMS
Darba gaitā tika veikta iepazīšanās ar dažādām organizācijām, institūcijām, pētniekiem, pētījumiem, publikācijām un dokumentiem, kas saistīti ar ģimenes pētījumiem.
Visvairāk veidojot šo darbu bija jāpievērš uzmanība, lai analizētie pētījumi un publikācijas atbilstu tematam, jo kā jau iepriekš tika minēts, ģimenes pētījumi ir radniecīgi ar pētījumiem par bērniem, jo ģimenes ir situācijas, kur ģimenes aspekts ir ļoti svarīgs bērnu pētīšanā. Kopumā var secināt, ka labi attīstīts ir Valsts Kancelejas pētījumu un publikāciju datu bāze, kas kalpoja kā šī analītiskā pārskata viens no galvenajiem ģimenes pētījumu meklēšanas rīkiem. Plaša informācija arī ir pieejama Labklājības ministrijas mājaslapā, kas izpilda arī bijušās Bērnu un ģimenes lietu ministrijas funkcijas, pasūtot pētījumus šajā tēmā.
Pēc autores domām, nav veikti pietiekami daudz pētījumu šīs tēmas ietvaros, kā arī pēdējo piecu gadu laikā ir maz aktuālu ģimenes pētījumu. Autore uzskata, ka nepieciešams veikt vairāk ģimenes pētījumu par netradicionālajām ģimenēm, kā uzaugšana tādā vidē ietekmē bērnus, analizēt vardarbību ģimenēs, kā arī vairāk iedziļināties kā ģimenes vide ietekmē bērnu izglītību. Neskatoties uz šo, autore domā, ka organizācijām, kuru darbība balstās par un ap ģimenēm ir plašs spektrs attīstībai un pētījumu veikšanai, to ir nepieciešams darīt, jo ģimene ir viens no svarīgākajiem sociāliem institūtiem, kas izpilda nozīmīgas funkcijas indivīda dzīvē, piemēram, kā bērnu radīšana un to sagatavošana patstāvīgai dzīvei.
…