Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:288993
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.01.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Ģipsis ir tradicionāls būvmateriāls. No seniem laikiem ģipsis izmanto dažādās būvniecības apgabalās. Pirmoreiz dabiskais ģipsis sāka tikt izmantots aptuveni 9 000 g. p.m.ē. mūsdienu Turcijas teritorijā. Ēģiptē 5 000 - 3 400 g. p.m.ē. sāka pirmoreiz tikt pielietotam dedzina ģipsis šķīdumiem sienu apmešanai. Vavilonā un Asīrijā dabiskais ģipša akmens tika pielietots šķīdumu kvalitātē iekšējiem un ārējiem darbiem. Senā Grieķijā un Senā Romā no ģipša darīja iekšējus apmetumus, bet ģipša akmens tika pielietots grīdu un sienu apšuvumam. Centrālā Āzijā dedzina ģipsis ir ar māla un dzelzs savienojumu piemaisījumu, un tika pielietots iekšējiem un ārējiem apmetumiem, grieztām dekorācijām. Eiropā atgriešana pie dedzina ģipša izmantošanas, pēc dažiem sastinguma gadsimtiem, notika IV – VI gadsimtos. Ģipsi sāka pielietot kā apmetumi, ģipša dekorācijas, pamati zem freskām, bezšuvju grīdas, dekoratīvi panelējumi, griezts veidgreznojums, šķīdumi stājglezniecībai, skulpturāls materiāls.
Cilvēce sakrāja milzīgu pieredzi ģipša ražošanas un izmantošanas jomā. Bet pēdējā laikā ģipsis tika izmantots mazāk un tam atradās daudz jaunas aizstāšanas. Tomēr ģipša iespējas arvien nav izsmeltas.
Tagad kardināli izmainās vērtību un attiecību sistēmas, kas noteic arhitektūras-pilsētbūvniecisku darbību un būvniecības attīstību. Izmantojot gan tradicionālus, gan jaunos būvmateriālus, nepieciešams ņemt vērā to ekoloģiskumu: drošība pie taisna un netieša kontakta ar cilvēku; neitrāls, vai pat labvēlīga iedarbošanās uz fiziska un psihiskā ļaužu stāvokļa, tas ne vienmēr tiek izpildīts un tad būvmateriāli kļūst par avotiem apslēptā piesārņojuma. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register