Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:101285
 
Evaluation:
Published: 12.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Navigācijas un pozicionēšanas sistēmas galvenie rašanās iemesli    4
2.  Globālās pozicionēšanas sistēmas darbības pamatprincipi    5
2.1.  Kosmosa segments    6
2.2.  Kontroles segments    7
2.3.  Lietotāja segments    7
2.4.  Mērījumu kļūdas    7
2.5.  Signālu traucējumi    7
3.  Galvenie izmantošanas pamatvirzieni un izplatītāko pielietošanas sfēru piemēri    8
4.  Tehnoloģijas attīstības gaita    10
5.  GPS tehnoloģijas kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa turpmāk    12
  Literatūras saraksts    13
Extract

GPS (angļu val. Global Positioning System -Globālā Pozicionēšanās Sistēma) ir satelītu tīkls, ka nepārtraukti raida signālu, kas ļauj noteikt precīzu atrašanās vietu uz zemes mērot attālumu no satelīta līdz zemei. Pirmais mēģinājums noteikt atrašanās vietu izmantojot radio signālus tika fiksēts pagājuša gadsimta divdesmitajos gados. Pirmais satelītnavigācijas programma TRANSIT, kuru radīja Jons Hopkins (Johns Hopkins) un Ričards Kircners (Richard Kirschner.) tika radīta 1959. gada un tajā pašā gadā arī tika palaists satelīts. Pamatā GPS attīstīja ASV Aizsardzības Ministrija (Department of Defence), tādēļ GPS no pašiem pirmsākumiem vairāk ir orientēta militārai lietošanai civiliedzīvotājiem tas ir pieejams kopš 1980. gada. GPS ļauj lietotājam noteikt savas atrašanās vietas garumu, platumu, augstumu un arī pārvietošanās ātrumu, turklāt šī informācija var tikt izvadīta uz ekrāna ciparu formā, vai arī uz elektroniskās kartes, atkarībā no tā, kāda veida uzverošā iekārta ir lietotājam - personālais dators, mobilais telefons, ir iespējams savietot telefonu ar GPS uztvērēju. Dažas SatNav programmas dod iespēju noteikt atrašanās vietu ar precizitāti līdz metram.
Jau kopš pašiem pirmsākumiem tika paredzēta iespēja izmantot šo sistēmu arī civilām vajadzībām, tiesa gan, ne visām. Pēc 1983. gada Korean Airlines lidmašīnas reisa 007 avārijas, kas notika tieši neprecīzo navigācijas sistēmu dēļ, toreizējais ASV prezidents Ronalds Reigans atļāva izmantot globālās pozicionēšanas sistēmas raidīto SPS signālu aviācijas un cita transporta programmās.
GPS sistēmu veido 24 satelītu tīkls, kas izvietoti aptuveni 30000 km augstumā ap Zemi. Uztverot satelītu raidītos signālus, katrs GPS aparāts (uztvērējs) uz Zemes ar augstu precizitāti var aprēķināt savas koordinātas. /3./ /9./
Lai satelīts noteiktu precīzu atrašanās vietu, tam ir nepieciešams zināt attālums līdz GPS uzvērtējam, tas ir nosakāms pēc formulas ātrums*laiks =attālums, kur ātrums ir radio viļņu izplatīšanās ātrums 30 000 km/s. Tātad lai noteiktu attālumu formulā ir nepieciešams vēl zināt laiku, satelīts raida gadījuma skaitļu signālu, kas atgādina troksni, kad satelīts noraida šo gadījuma signālu GPS uztvērējs mēģina salīdzināt satelīta signālu un salīdzinot divus dažādus signālus nosaka to fāžu nobīdes leņķi un no tā nosaka cik laika nepieciešams, lai signāls nokļūtu no satelīta līdz uztvērējam. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register