Šajā referātā es izvēlējos rakstīt par grāmatu iespiešanas aizsākumiem. Mēdz teikt, ka grāmatu iespiešana izmainīja pasauli līdz pat nepazīšanai. Visi kļuvām, tā sacīt, gudrāki un sākām vēlēties labāku dzīvi... Grāmatu iespiešanas aizsākumu var uzskatīt par izcilu faktu ikvienas pilsētas vēsturē, jo tas liecina par zināmu kultūras briedumu.
Grāmatas mūsdienās ir ļoti nozīmīga un neatņemama dzīves sastāvdaļa, vismaz manā dzīvē, jo ar grāmatām es saskaros katru dienu. Grāmatas ir viszinošākais katra cilvēka draugs, padomdevējs un garīgais skolotājs, tās sevī nes gan mūsdienu, gan arī senatnes gudrības, stāsta mums, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās. Grāmata atrod saikni ar mūsu iekšējo pasauli, tādejādi palīdzot to izprast, izzināt un pilnveidot, turklāt daudzas izdotās grāmatas patiešām ir ļoti sātīga garīgā barība. Manuprāt, grāmatas ir paliekoša vērtība, ko bieži viena paaudze atstāj mantojumā nākamajai.
Vēl tikai pirms apmēram 600 gadiem pasaulē bija pavisam maz grāmatu, turklāt tās bija ļoti dārgas. Tas nozīmē to, ka tikai ļoti bagāti cilvēki varēja atļauties pirkt grāmatas. Eiropā grāmatas tika rakstītas ar roku, taču tas prasīja pārlieku ilgu laiku. 1438. gadā Johans Gūtenbergs izgudroja veidu, kā iespiest grāmatas, proti, izmantojot ieliekamus un izņemamus burtstabiņus. Tolaik tas bija īsts apvērsums, jo nu grāmatas varēja izgatavot jau krietni lētāk. Nepagāja ilgs laiks un drīz vien parādījās arī dažādi laikraksti, brošūras, afišas, kā arī citi iespiesti teksti, jo daudziem cilvēkiem radās iespēja sākt lasīt.…