Ievads
Šajā referātā es stāstīšu par gravitāciju un tās ietekmi uz visu apkārtējo pasauli.
Fizikā gravitācija ir masas vai enerģijas savstarpējā pievilkšanās. Gravitācija kā termins ir „ķermeņu savstarpējā pievilkšanās. Gravitāciju raksturo gravitācijas spēks, kas ir atkarīgs no ķermeņu masām un attāluma starp ķermeņu masas centriem”. To iespējams lieliski novērot uz Zemes, kur tā mūs pavada ikdienā, kā arī planētu kustībā.
Lai gan par gravitācijas spēku ir dzirdēts daudz, taču bez tā pastāv arī citi spēki (elektromagnētiskie, kodolspēki, vājā mijiedarbība). Salīdzinājumā ar pārejiem spēkiem gravitācijas spēks ir pats „vājākājs”, tāpēc to biezi vien nemaz neievēro. Uz Zemes tas izpaužas kā ķermeņa smagums. Taču, neskatoties uz savu „vājumu”, tie ir noteicošie spēki visā kosmosā.
Gravitācijas spēks
Vispasaules gravitācijas likumu 17.gs. sešdesmitajos gados formulēji Ņūtons. Taču jau pirms tam Johans Keplers atklāja planētu kustības likumus. Meklējot atbildi uz jautājumu, kāpēc planētas kustas saskaņā ar Keplera likumiem, un analizējot daudzus astronomisko novērojumu datus, Ņūtons secināja, ka starp visiem debess ķermeņiem pastāv pievilkšanās spēks, kas rada to paātrinātu kustību. Pētot Mēness kustību, Ņūtons secināja, ka ķermeņu mijiedarbības spēks ir apgriezti proporcionāls to attāluma R kvadrātam un tieši proporcionāls m1 un m2. …