Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:586011
 
Evaluation:
Published: 19.03.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Used
Extract

19. gadsimtā emocionāli garīgajā dzīvē, veidojot jaunu pasaules uzskatu, ienāca romantisms, Eiropā tas ideju laukā nostiprinājās pēc Franču revolūcijas un Napoleona kariem. Sākumā tas bija protestējošs pret 18.gs. idejām, tomēr tas nenozīmēja pilnīgu saišu saraušanu ar 18.gadsimtu. romantisms ir ārkārtīgi sazarots – 18.gs. beigu revolūcija, apgaismības ideju izsmeltība izraisīja sabiedriskās domas aktivizēšanos. Romantisms ir idejiska un mākslas kustība. Romantisms iedibinājās arī historiogrāfijā, kur saglabājās līdz 19.gs. 50.-60.gadiem. klasiska romantisma zeme ir Vācija.
19. gs. 20.–40. gados nostiprinājās valdošais romantisma virziens – liberālais romantisms. Tas ir liberālisma valdošais novirziens, kam raksturīgs novirziens, kam raksturīga, pirmkārt, tendence apvienot romantisma un apgaismības idejas, otrkārt, liberālie romantiķi līdzīgi apgaismotājiem bija racionālās izziņas piekritēji; treškārt, apgaismotāji bija progresa idejas piekritēji, bet pēc viņu uzskatiem progresa ideja apraujas ar buržuāzisko principu uzvaru politiskās varas iegūšanai, ceturtkārt, liberālie romantiķi koncepcijas attīstīja vēsturiskuma ietveros, ideja par sabiedrības organisko attīstību savijās ar reformu nepieciešamības atzīšanu.1

Vēsturiskais un zinātniskais fons Eiropā
Atšķirībā no konservatīvajiem romantiķiem, liberālie daudz rakstīja par viduslaikiem, pārvērtējot tos, bet neidealizējot. Viduslaikus pēta tāpēc, ka tas ir laiks, kad veidojas Eiropas nācijas un valstis, viduslaikus saista ar buržuāzijas – trešās kārtas saknēm. Vienlaicīgi liberālie romantiķi pēta arī savu laikmetu.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register