60. gadu beigās un 70. gadu sākumā radās cilvēku grupiņa, kas iestājās pret politisko iekārtu un kuri sevi dēvēja par hipijiem. Hipiji bija kapitālistisko valstu jaunieši, kas sludinot atbrīvošanas no ģimenes un sabiedrības un bēgot no civilizācijas, pauž protestu pret buržuāziskās sabiedrības iekārtu ar savu pasivitāti, ekstravaganto apģērbu un izturēšanos. Tie bija cilvēki, kuri piekopa savdabīgu dzīves veidu, tādā veidā paužot savu attieksmi pret sabiedrībā notiekošajām lietām.
Sabiedrībā ir izveidojies stereotips, ka hipiji nepakļaujas sabiedrības normām, lieto alkoholu, pīpē zāli un vēlāk pat lieto narkotikas. Viņi cenšas pierādīt, ka tas ir normāli, neņemot vērā apkārtējo viedokļus.
Mēs esam vieni no tiem cilvēkiem, kuri piekrīt viņu dzīves veidam. Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs, tikai viņi savu attieksmi pauž savādāk.
Šo tēmu mēs izvēlējāmies tādēļ, ka šis ir labākais veids kā iepazīstināt cilvēkus ar to, kas ir hipijs, viņu kustības izcelšanos, vēsturi un kultūru.Hipiju kustība Latvijas PSR
Ne soli aiz Rietumiem!
Hipiju kustība PSRS parādījās ne saukta, ne aicināta, bet izpausmēs ne sliktāka kā Rietumos. Pēc 1967. gada padomju prese sāka publicēt nejaukus rakstus par apspiesto Rietumu jaunatni, kura savus spēkus neapzinīgi šķiež nepareizajā virzienā, cīnās nevis par komunismu, bet ģērbjas košās drēbēs, sludina brīvo mīlestību, klausās rokmūziku un dēvējas par hipijiem. Līdzīgu informāciju sniedza ari poļu, čehu un VDR žurnāli. Ar šādu informāciju bija gana, lai acīgs lasītājs jaunietis saprastu, ko viņam dzīvē tālāk darīt.…