Par cik ar vien aktuālāks jautājums kļūst iedzīvotāju labklājības līmenis, šininī referātā nolēmu pievērsties šim jautājumam. Diemžēl jāatzīst,ka nācās izmantot novecojušus datus.Jo publiskai pieejai ir pieejami tikai tādi.To varētu zskaidrot ar to,ka tādi pētijumi izraisītu negāciju sabiedrībā.Jo reālā aina uz šo dienu būtu ļoti pesimistiska.
Neskatoties uz to,ka statistika šinī jautājumā tiek izmantota vairāk , kā politiskais ierocis autors centās ielūkoties šo skatļu būtībā un prognozēt situāciju tuvākajai nākotnei. Kura mūs sagaida jau šogad,pēc Valsts budžeta pieņemšanas. Kā jau vis labākais indikātors šim procesam ir mājsaimniecības un to dzīves kvalitāte. Referātā tiks apskatīti Centrālās Statistikas Pārvaldes dati uz 2005.gadu,kuros tiek atainoti iedzīvotāju un mājsaimniecības parkt spēja un nabadzības riski.Tai skaitā arī apskatīti pasākumi,ko tolaik plānoja valdība. Diemžēl patreiz par šiem plāniem ir aizmirsts,tie ir palikuši tikai, kā skaists “uzraksts uz papīra”! Pat neiedziļinoties patreizējā cenu par pakalpojumiem un preču klāstu apmēru,un mājsaimniecību reālajiem ienākumiem var secināt,ka tuvākais laika periods būs nepārvarami smags daudzām mājsaimniecībām.
Taču ienākuma pieaugums nebija vienmērīgs dažāda tipa mājsaimniecību grupās, pilsētās un laukos. Palielinājās plaisa starp Rīgu un tās reģionu un pārējo Latviju. Pats par sevi ienākumu nevienlīdzības pieaugums nevar tikt uzskatīts par negatīvu faktu, taču zināmos apstākļos tas var palielināt nabadzības risku, uzskata CSP.…