Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:724553
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    3
  Ievads    4
1.  IKP un citu ar to saistīto rādītāju raksturojums, IKP aprēķināšana    6
1.1.  IKP raksturojums    6
1.2.  Ar IKP saistīto rādītāju raksturojums    7
1.3.  IKP aprēķināšana    .8
2.  Latvijas ekonomikas attīstības analīze    15
2.1.  IKP dinamikas un struktūras analīze    15
2.2.  Džini koeficients    16
2.3.  Nacionālais kopprodukts    16
  Secinājumi un priekšlikumi    19
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    21
Extract

Secinājumi un priekšlikumi
Studiju darba izstrādes gaitā autore izvirzīja šādus secinājumus:
1. Iekšzemes kopprodukts (IKP) ir jēdziens ekonomikā, kas apzīmē visu saražoto preču un pakalpojumu vērtību kādas teritorijas ietvaros kādā laika periodā (parasti gadā).
2. IKP pats pa sevi sniedz pārāk vispārināto priekšstatu par valsts ekonomiku. Tāpēc ekonomiskās situācijas raksturojumam bieži tiek izmantoti arī citi rādītāji – Nacionālais kopprodukts, Nacionālais ienākums un citi.
3. Lai iegūtu priekšstatu par ekonomisko attīstību dažādās valsts reģionos vai rajonos, tiek izmantot IKP sadalījums pa rajoniem vai reģioniem. Tas parāda, cik teritoriāli vienmērīgi ir ekonomikas attīstības tempi.
4. Savukārt, lai iegūt priekšstatu par valsts ekonomiskās darbības pamatvirzieniem, to izmaiņām, izmanto IKP sadalījumu pa darbības veidiem. Darbības veidu klasifikācijai parasti izmanto NACE klasifikatoru.
5. Lai aprēķinātu iekšzemes kopproduktu, tiek lietotās vairākas metodes. To var aprēķināt pēc saražotā galaprodukta vērtības un ražošanas procesā pievienotās vērtības metodes, pēc saražoto produktu un pakalpojumu galīga patēriņa metodes, kā arī pēc ienākumu sadales metodes.
6. Salīdzinot nominālo IKP 2009.gadā ar 2000.gada, varam redzēt, ka tas pieaudzis 3 reizēs. Savukārt reālais IKP salīdzinājumā ar 2000.gadu pieaudzis tikai uz pusi. Bet, kā mēs jau zinām, tieši reālais IKP parāda saražoto preču un pakalpojumu apjomu. Tāpēc, runājot par ekonomisko izaugsmi, saprātīgāk analizēt reālo IKP.
7. 2010.gada 3.ceturksnī IKP, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada 3.ceturksni, pirmoreiz divu gadu laikā rāda palielinājumu par 50 milj. Tas nozīmē, ka krīze sāk atkāpties un Latvijas ekonomika beidzot sākusi attīstīties.
8. Salīdzinot četrus Latvijas reģionus, var redzēt, ka ekonomiskais līmenis nav vienāds. Visattīstītākais ir Kurzemes reģions. Vissliktāk attīstītākais, protams, ir Latgales reģions. Slikti ir attīstīti lauku rajoni, kur IKP uz vienu iedzīvotāju ir daudz zemākā līmenī nekā pilsētās.
9. Vislielākais īpatsvars Pievienotajā vērtībā ir pakalpojumu un tirdzniecības nozarēm, kā arī operācijām ar nekustamo īpašumu. Liels īpatsvara samazinājums, salīdzinājuma ar iepriekšējo nozari, ir būvniecības nozarei, kā arī viesnīcu un restorānu nozarei.
10. Salīdzinājumā ar attīstītajām valstīm, Latvijā ienākumu sadale ir nevienmērīga un kopš 2004.gada situācija vēl pasliktinājās – Džini koeficients pieaudzis no 36,1 līdz 37,4.

Studiju darba izstrādes gaitā autorei radās šādi priekšlikumi:
1. Ekonomikas Ministrijai jāizveido labvēlīgāki apstākļi ekonomikas attīstībai lauku rajonos, jo tur ir daudz zemāks ekonomiskās attīstības līmenis. To varētu veicināt lielākas subsīdijas lauku uzņēmējiem, kā arī nodokļu atvieglojumi.
2. Lai palielināt lauku iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti, Ekonomikas Ministrija varētu izveidot bezmaksas konsultāciju centrus dažādās Latvijas pilsētās lauku attīstības veicināšanai.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1237829
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register